Szachy. Dariusz Klimaszewski zwycięzcą Mistrzostw Państw Grupy Wyszehradzkiej

Dariusz Klimaszewski (MUKS Stoczek 45 Białystok)
Dariusz Klimaszewski, szachista MUKS Stoczek 45 Białystok, został zwycięzcą II Mistrzostw Seniorów Państw Grupy Wyszehradzkich, które rozegrane zostały w Ustroniu.

Dariusz Klimaszewski w dziewięciu rundach zdobył 7,5 punktu, wygrywając 6 partii, a remisując trzy. Białostoczanin wygrał klasyfikację generalną turnieju, a tym samym zwyciężył też w swojej kategorii wiekowej 55-64 lat. Na podium Dariusz Klimaszewski wyprzedził Aleksandra Kraińskiego (Rotmistrz Grudziądz), który zdobył także 7,5 pkt oraz Marka Świerczewskiego (Hetman Wrocław) 7 pkt.

W zawodach wystartowało 153 szachistów z Polski, Czech oraz Słowacji. Turniej w Ustroniu, które honorowym patronatem objął premier Mateusz Morawiecki był jednym z etapów sprawdzenia przed Dariusza Klimaszewskiego formy przed mistrzostwami Polski seniorów, które w połowie maja odbędą się w Szklarskiej Porębie.

Obok Dariusza Klimaszewskiego, z MUKS Stoczek 45 Białystok zagrali jeszcze Kazimierz Strojek, który z 5,5 pkt uplasował się na 47. miejscu i Edmund Grabarczyk, który z 3 punktami zajął 140. miejsce.