Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szepietowo. Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym 2022. W sobotę na targach były tłumy [25.06.2022]

Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Wideo
od 16 lat
W sobotę 25 czerwca oficjalnie otwarto XXVIII Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym oraz IX Ogólnopolską Wystawę Królików Rasowych. Fachowcy z branży rolniczej wyceniali bydło mleczne i mięsne, konie, owce oraz króliki rasowe. Wybrano najpiękniejsze okazy spośród zwierząt. Na przybyłych gości czeka masa atrakcji.

Targi w Szepietowie 2022. Impreza potrwa 25-26 czerwca 2022

Targi corocznie cieszą się ogromną popularnością. Wystawa po pandemii wraca do swojego tradycyjnego terminu, czyli ostatniego weekendu czerwca. W tym roku pogoda dopisała. Osoby zgromadzone na targach mogły podziwiać najpiękniejsze zwierzęta hodowlane w Polsce.

Wystawa jest świetną okazją do zaprezentowania oferty doradztwa rolniczego i innowacyjnych rozwiązań we współczesnym rolnictwie. Wydarzenie daje szanse do wielu spotkań z rolnikami, doradcami, wystawcami, przedsiębiorcami i przedstawicielami świata nauki. Tereny PODR Szepietowo zapełniły się pięknymi zwierzętami oraz najnowocześniejszymi maszynami. Nie zabrakło również atrakcji skierowanych do całych rodzin.

ZOBACZ CO DZIAŁO SIĘ W NIEDZIELĘ W SZEPIETOWIE:

Wystawa zwierząt hodowlanych w Szepietowie. Ponad 600 wystawców

Wystawa w Szepietowie jest jednym z największych wydarzeń sektora rolniczego. Podlaski Ośrodek Doradztwa w Szepietowie gości rolników, a także krajowych i zagranicznych przedstawicieli agrobiznesu. Ludzie z całej Polski przyjeżdżają do Szepietowa. Dyrektor PODR Szepietowo Wojciech Mojkowski zwrócił uwagę na fakt, że wystawcy w tym roku przybyli w maksymalnych obsadach.

Dzięki tej wystawie pokazujmy siłę podlaskiego rolnictwa. Podlaskie należy do szóstki województw, w których powierzchnia użytków rolnych przekracza milion hektarów. Co 3 litr mleka w kraju przerabiany jest przez podlaskie mleczarnie. Podlascy producenci sprzętu rolniczego trafiają do dużej liczby zagranicznych odbiorców. - mówił dyrektor PODR Szepietowo Wojciech Mojkowski

Wystawa pozwala poznać rolnikom najnowocześniejsze rozwiązania stosowane w hodowli. Dzięki zdobytej wiedzy hodowcy mogą rozwijać swoje gospodarstwa oraz zwiększać efektywność pracy. Bardzo często firmy współpracują z rolnikami. O współpracy z polskimi rolnikami oraz nowoczesnych produktach w zakresie karmienia zwierząt, mówił Piotr Szybiński dyrektor działu sprzedaży firmy Agrocentrum.

W Szepietowie zaprezentowali się zarówno światowi potentaci z branży rolniczej oraz lokalne podlaskie firmy. Jednym z partnerów wystawy jest firma pochodząca z Zambrowa - InterTech. Właściciel przedsiębiorstwa Piotr Jankowski mówił o bogatej ofercie przygotowanej na wystawę oraz planach na przyszłość.

Szepietowo. Wystawa Zwierząt Hodowlanych 2022

Wiele stoisk przygotowało się specjalnie pod wystawę. Chcą jak najlepiej zaprezentować swoje towary. Przygotowują konkursy oraz zabawy, aby przyciągnąć potencjalnych klientów. Bogatą ofertę przygotowała firma Lotos Oil. Na stanowisku można było zdobyć wiedzę od fachowych doradców oraz wygrać nagrody w ciekawych konkursach. O produktach Lotos Oil skierowanych do rolników mówiła Emilia Białas dyrektor ds. marketingu i komunikacji.

Sobotnie wydarzenie w Szepietowie zakończyło się wręczaniem nagród przez samorządy, sponsorów i firmy. Wśród gości, którzy zaszczycili swoją obecnością byli między innymi poseł Stefan Krajewski oraz starosta wysokomazowiecki Bogdan Zieliński.

Dodatkowo podczas wystawy można było skorzystać ze specjalnie przygotowanej strefy dla dzieci - "Magia dzieciom". Szepietowo odwiedził Mlekoś, który przekazywał dzieciom wiedzę na temat walorów mleka.

W niedzielę zaprezentują się superczempiony, czempiony oraz nagrodzeni zostaną najlepsi hodowcy. Oficjalne zakończenie wystawy zaplanowane jest na godzinę 16:00.

Zobacz też:Rusza XVIII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie. Przygotowano ponad 600 stoisk. Zobacz co będzie można obejrzeć 25.06.2022

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna