MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sztuczna inteligencja i nowoczesna edukacja w zasięgu ręki? Znakomici eksperci ze świata nowych technologii w jednym miejscu

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Kto będzie miał wystąpienia podczas kongresu?
Kto będzie miał wystąpienia podczas kongresu? materiały prasowe
Żyjemy w świecie nowych technologii. Które przyszłe trendy zmienią rzeczywistość najbardziej i w jaki sposób? O tym dyskutować będą czołowi światowi futurolodzy i naukowcy podczas kongresu „AI&EDU”, który odbędzie się w Warszawie. W jednym miejscu pojawią się eksperci z zakresu edukacji, biznesu i nie tylko. Strefa Edukacji objęła patronatem medialnym to wydarzenie.

Spis treści

Co w sprawie wpływu technologii na biznes i edukację mają do powiedzenia światowi futurolodzy i naukowcy?

Kongres Naukowy SGMK „Sztuczna inteligencja w nauce i przemyśle przyszłości” będzie okazją do wysłuchania oraz aktywnego uczestnictwa w prelekcjach oraz dyskusjach na najbardziej zajmujące tematy o kluczowym znaczeniu dla biznesowych i edukacyjnych strategii. Wydarzenie obędzie się w Warszawie w dniach 13-14 czerwca 2024 roku. Wezmą w nim udział wybitni, międzynarodowi eksperci z zakresu przyszłości edukacji, bankowości i nowoczesnej technologii, w tym sztucznej inteligencji.

Prelegenci na Kongresie SGMK

Wśród znakomitych prelegentów i uczestników znajdują się m.in.: prof. Peter C. Bishop – futurolog, były dyrektor programu Future Studies i profesor ds. przewidywania strategicznego na Uniwersytecie w Houston, DR MAark Esposito Uniwersytet Harvarda, prof. Fabrizio Giulimondi Uniwersytet „La Sapienza” w Rzymie, Agnes Pilat , SpaceX, prof. Andrzej Dragn UW, National University of Singapore, prof. Colin W.P.Lewis London School of Economics, Gen. Cezary Janowski Sztab Generalny WP.

Oto kolejni prelegenci, którzy zaszczycą swoją obecnością na Kongresie AI & EDU SGMK.

Jan Czarnocki, ekspert prawa nowych technologii, ochrony danych osobowych i regulacji AI, doradca w HeyGen będzie prelegentem kongresu naukowego AI&EDU SGMK. Weźmie udział w panelu dyskusyjnym „Cyberbezpieczeństwo, AI, Ustawodawstwo i Prawo Żywe”.

Jest on doktorantem i stypendystą im. Marii Skłodowskiej-Curie w Centrum Prawa Technologii Informacyjnych i Ochrony Własności Intelektualnej Katolickiego Uniwersytetu w Leuven. Był badaczem zrzeszonym na Stanford Law School, Julius-Maximilians-Universität Würzburg i na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doświadczenie zdobywał również jako doradca start-upów technologicznych, a także w Parlamencie Europejskim.

Bada zagadnienia związane z ochroną prywatności i danych, koncentrując się na ochronie danych biometrycznych i zdrowotnych, w kontekście Internetu Rzeczy i algorytmów Sztucznej Inteligencji. Magister prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada tytuł LL.M. w zakresie prawa porównawczego uzyskany na China University of Political Science and Law w Pekinie.

Kolejnym prelegentem kongresu naukowego AI&EDU SGMK jest Patrycja Tempska współzałożycielka Samurai Labs.

Patrycja Tempska jest współzałożycielką Samurai Labs, laboratorium sztucznej inteligencji, które tworzy rozwiązania oparte na AI, chroniące miliony użytkowników na całym świecie przed cyberprzemocą i zachowaniami samobójczymi.

Prowadzi badania nad metodami zapobiegania przemocy w internecie. Wraz z platformą pomocowo-edukacyjną Życie Warte jest Rozmowy realizuje projekt o nazwie One Life, w ramach którego docierają do osób w kryzysie z interwencją pomocową, wykorzystując algorytmy neurosymboliczne analizujące setki milionów konwersacji online.

Współautorka patentu i publikacji naukowych z obszaru sztucznej inteligencji i nauk społecznych, z wykształcenia filozofka. Została ujęta w zestawieniu Top 100 Women in AI w 2022 roku.

W debacie o sztucznej inteligencji w nauce i przemyśle przyszłości wezmą udział m.in. Agnieszka Pilat, ambasadorka SpaceX i Boston Dynamics – polsko-amerykańska artystka i pisarka specjalizująca się w renderowaniu portretów technologii w celu badania relacji między ludźmi i maszynami w XXI wieku, prof. Michael L. Brodie – profesor Harvard University, ekspert AI i big data, Dr Mark Esposito – profesor ekonomii Uniwersytetu Harvarda, światowy lider myśli „Czwartej Rewolucji Przemysłowej”, a także prof. Andrzeja Dragana, znakomity mówca i czołowy polski fizyk teoretyczny, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, profesor Colin W.P. Lewis, naukowiec AGISI, ekspert AI stosowanej, Krzysztof Dyki, Prezes ComCert, Aplikacje Krytyczne, ekspert cyberbezpieczeństwa czy Peter C. Bishop, zawodowy futurolog, były dyrektor programu Future Studies, emerytowany profesor nadzwyczajny ds. przewidywania strategicznego Uniwersytetu w Houston.

Kolejnym prelegentem jest Michael L. Brodie. To profesor wizytujący DASlab, School of Engineering and Applied Sciences Harvard University oraz M.I.T. Zajmuje się Data Science, bazami danych, systemami rozproszonymi, sztuczną inteligencją i zastosowaniem podejścia multidyscyplinarnego w rozwiązywaniu problemów. Ma ponad 45-letni staż naukowy. Jest autorem ponad 200 artykułów i 7 książek z zakresu zaawansowanych technologii. Był głównym naukowcem w Verizon, jednym z największych przedsiębiorstw na świecie, w którym przez ponad 25 lat odpowiadał m.in. za strategie technologiczne.

Doktorat uzyskał na Uniwersytecie w Toronto. Jest doktorem honoris causa National University of Ireland w Galway. Działalność naukową, badawczą i akademicką w dziedzinie informatyki prowadził w Kanadzie, USA, Niemczech, Francji, Włoszech, Australii, czy Irlandii. Zasiadał w wielu krajowych i międzynarodowych gremiach naukowych oraz przynależał do licznych organizacji badawczych, w tym do Narodowej Akademii Nauk Stanów Zjednoczonych.

Polska Press jest patronem medialnym tego wydarzenia. Kongres naukowy AI&EDU SGMK odbędzie się w dniach 13 i 14 czerwca br. w Warszawie. Podobnie jak Futurist of the Year SGMK, największy futurologiczny kongres naukowy w 2024 roku, będzie interdyscyplinarnym miejscem wymiany wiedzy i doświadczenia polskich i zagranicznych ekspertów i badaczy. Przeczytaj więcej o kongresie naukowym AI&EDU Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika.

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Sztuczna inteligencja i nowoczesna edukacja w zasięgu ręki? Znakomici eksperci ze świata nowych technologii w jednym miejscu - Strefa Edukacji

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna