Tomasz Kupisz pomógł Polakom w zwycięstwie

Tomasz Kupisz
Zawodnik Jagiellonii Białystok Tomasz Kupisz zdobył bramkę dla młodzieżowej reprezentacji Polski w wygranym 4:2 meczu z Mołdawią.

Tomasz Kupisz miał duży wkład w zwycięstwo Polaków w wyjazdowym meczu eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy z Mołdawią. Pomocnik Jagi rozegrał pełne 90. minut. W 33. minucie strzelił gola na 3:0.

Polacy po rozegraniu sześciu spotkań z dorobkiem 10 punktów zajmują 2. miejsce w grupie. Prowadzą Rosjanie, którzy w czterech meczach odnieśli komplet zwycięstw. Trzecia jest Portugalia - 8 punktów w 5 spotkaniach.

Reprezentacja Polski ma do rozegrania jeszcze dwa mecze - 6 września zmierzy się na wyjeździe z Rosjanami, a cztery dni później na własnym boisku z Portugalią.

Zwycięzcy dziesięciu grup oraz cztery drużyny z drugich lokat, które uzyskają najlepszy bilans przeciwko zespołom z pierwszego, trzeciego, czwartego i piątego miejsca, awansują do fazy barażowej.

Mołdawia - Polska 2:4 (0:3)
Bramki: 0:1 - Grzegorz Krychowiak 2, 0:2 - Grzegorz Krychowiak 15-karny, 0:3 - Tomasz Kupisz 33, 1:3 - Radu Ginsari 54, 2:3 - Artiom Haceaturov 60-karny, 2:4 - Mateusz Klich 68.