Trasy nordic walking w woj. warmińsko-mazurskim. Gdzie warto iść w weekend 1 - 2 kwietnia3 najciekawsze trasy

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Poznaj najbliższą okolicę - trasy nordic walking w woj. warmińsko-mazurskim
Poznaj najbliższą okolicę - trasy nordic walking w woj. warmińsko-mazurskim gettyimages.com/Sasha_Suzi
Nordic walking w woj. warmińsko-mazurskim można trenować niemal wszędzie. Ale zachęcamy do wybrania ścieżek sprawdzonych przez innych mieszkańców. Razem z Traseo wybraliśmy dla Was 3 uczęszczane szlaki nordic walking w woj. warmińsko-mazurskim. Co tydzień przedstawiamy Wam nowy zestaw tras do wyboru. Sprawdź, jakie ścieżki przygotowaliśmy na weekend.

Ścieżki nordic walking w woj. warmińsko-mazurskim

Jakie trasy nordic walking w woj. warmińsko-mazurskim lubią mieszkańcy? My już to wiemy.

Traseo to aplikacja, za pomocą której każdy może zapisania swojej trasy i dzielenia się nią z innymi. We współpracy z Traseo przedstawiamy Wam 3 krajobrazowe trasy nordic walking w woj. warmińsko-mazurskim. Znajdź najlepszą dla siebie.

Zanim wyruszysz, sprawdź prognozę pogody.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Wędrówka po Bażantarni Elbląskiej

  • Początek trasy: Elbląg
  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 12,45 km
  • Czas trwania marszu: 4 godz. i 34 min.
  • Przewyższenia: 94 m
  • Suma podejść: 508 m
  • Suma zejść: 509 m

Trasę nordic walking mieszkańcom poleca GR3miasto

Bażantarnia Elbląska, to niewielki, zalesiony obszar znajdujący się na skraju Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Cechuje się on dość mocno pofałdowanym terenem, którego wzgórza sięgają 150 m n.p.m. Pomiędzy wzniesieniami, w głębokich wąwozach meandrują malownicze potoki, które sprawiają wrażenie jakbyśmy byli w górach. Bażantarnia Elbląska to wspaniały rejon na wędrówki a także pełne wrażeń wycieczki rowerowe.

Wędrując bądź jeżdżąc tędy na rowerowe trzeba wiedzieć, że w ten teren najlepiej wybrać się gdy jest sucho. Mroźna zima oraz suche lato bez większych opadów wydają się najbardziej dogodnymi okresami na wizytę, jednak wiosną i jesienią też jest tam pięknie.
Wędrując tutejszymi szlakami turystyki pieszej należy pamiętać, że większość z nich wiedzie w dość trudnym, pagórkowatym terenie. Niektóre ścieżki są bardzo wąskie i strome. Szczególną ostrożność należy zachować wędrując zboczami wzgórz oraz krawędziami wzdłuż meandrujących głębokimi jarami potoków. Dla lepszej stabilności warto ubrać obuwie za kostkę oraz podeprzeć się kijami trekkingowymi.

Kilometr, kilometrowi nierówny

Obszar Bażantarni Elbląskiej kształtują liczne strome wzniesienia, poprzecinane głębokimi jarami i meandrującymi w nich potokami, dlatego też pokonana przez nas trasa jest dość wymagająca, pomimo niewielkiego dystansu. Z pewnością ten niedzielny wypad mało ma wspólnego z tzw. „niedzielnym spacerkiem”. Dwanaście kilometrów w tak górzystym terenie robi swoje. Zresztą ślad trasy i mapę udostępniam poniżej. Wybierzcie się naszym tropem, a przekonacie się, że kilometr, kilometrowi faktycznie jest nierówny.
Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


🌲🌤️ Trasa nordic walking: Ornitologiczny spacer z Radiem Gdańsk po Dolnym Mieście

  • Początek trasy: Tolkmicko
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 4,28 km
  • Czas trwania marszu: 2 godz. i 36 min.
  • Przewyższenia: 18 m
  • Suma podejść: 70 m
  • Suma zejść: 70 m

Trasę nordic walking mieszkańcom poleca Max_c74

Wycieczka piesza przygotowana przez Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku. Trasa spaceru jest łatwa do pokonania. Możliwość zobaczenia i posłuchania różnych gatunków ptaków to główna atrakcja tej wycieczki. Nie zabrakło również ciekawych opowieści związanych z tematem spaceru. Wycieczki prowadzone przez Instytut Kultury Miejskiej są darmowe i każdy może w nich uczestniczyć. Polecam wycieczki z IKM.
Nawiguj


To może Ci się przydać do nordic walking

Materiały promocyjne partnera

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Szlak Bursztynowy w okolicach Gdańska

  • Początek trasy: Tolkmicko
  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 34,41 km
  • Czas trwania marszu: 11 godz. i 28 min.
  • Przewyższenia: 145 m
  • Suma podejść: 475 m
  • Suma zejść: 367 m

GR3miasto poleca tę trasę na marsz

Wytyczony przede wszystkim z myślą o turystyce pieszej Szlak Bursztynowy w okolicach Gdańska liczy nieco ponad 34 km. Oznakowana kolorem żółtym trasa rozpoczyna się w Pruszczu Gdańskim przy stacji kolejowej, a kończy w Otominie, na rogatkach Gdańska.

Szlak w dużej mierze wiedzie nad rzeką Radunią, która odkrywa przed turystą różne swe oblicza. Widzimy ją jak leniwie przepływa przez jeziora i rozlewiska, a także jak napędza turbiny lokalnych elektrowni wodnych. Najciekawsza z nich znajduje się w Straszynie.

Do ciekawostek na szlaku warto dodać także:
-rekonstrukcję rzymskiej Faktorii Handlowej w Pruszczu Gdańskim
-obszar Chronionego Krajobrazu Rzeki Raduni nad Jez.Straszyńskim
-neolityczną kopalnię bursztynu w Rezerwacie Bursztynowa Góra.

Szlak udało nam się pokonać w ciągu jednego dnia,
zajęło nam to prawie 8 godzin, niestety ślad gps
nie zapisał się, dlatego też musieliśmy go narysować.
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Czy warto uprawiać nordic walking?

Nordic walking to sport, który może uprawiać prawie każdy. Dlatego cieszy się coraz większą popularnością. Może przynosić wiele korzyści, jeśli pamiętamy o odpowiedniej technice. Uprawianie tego sportu może pomóc zrzucić zbędne kilogramy. Nordic walking to aktywność, która rzadko kończy się kontuzjami, więc jest odpowiednia dla osób w każdym wieku. Najważniejsze, by pamiętać o odpowiedniej technice oraz zakupie dobrego sprzętu. Dobrze dobrane kijki pomogą w zachowaniu prawidłowej techniki. Najlepiej wybrać te dedykowane do nordic walking, a nie kupować kijków trekkingowych. Różnią się one budową. Znajdziemy 3 rodzaje kijków do nordic walking:

  • kijki aluminiowe
  • kijki z włókna szklanego
  • kijki z włókien węglowych

Warto zwrócić uwagę na wagę kijków, które wybieramy. Kijki powinny mieć też odpowiednio wyprofilowane uchwyty oraz posiadać paski. Możemy wybrać takie z regulowaną długością lub kupić odpowiednio dobrane do naszego wzrostu. Wysokość kijków jest prawidłowo dobrana, kiedy trzymając kijki w pozycji wyprostowanej, łokieć jest pod kątem prostym.

Chodzenie z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stopy. Właśnie dlatego ten sport jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Ryzyko kontuzji jest znikome, a sam sport jest przyjemny i możemy go uprawiać niemal wszędzie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Francja podwyższy wiek emerytalny. Protesty na miarę żółtych kamizelek

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie