Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trwa nabór do Łomżyńskiej Rady Kobiet. Potrwa do 29 lutego

OPRAC.:
Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Prezydent Mariusz Chrzanowski z pomysłodawczynią Marleną Siok.
Prezydent Mariusz Chrzanowski z pomysłodawczynią Marleną Siok. UM Łomza
Prezydent Łomży podpisał zarządzenie dotyczące naboru do Łomżyńskiej Rady Kobiet. Będzie ona pełniła funkcję organu konsultacyjno – opiniodawczo – doradczego Prezydenta Miasta Łomża w zakresie praw, życia społeczno-gospodarczego i wszelkich spraw, które dotyczą środowiska kobiet w Łomży. Pomysłodawczynią powołania organu była Marlena Siok, dziennikarka Grupy Medialnej Narew.

Prezydent zachęca do zgłaszania się do gremium.

W naszym mieście z powodzeniem działa już kilka społecznych rad. Od zaangażowania i zapału ich członków zależy efektywność działania tych organów. Chcemy również stworzyć przestrzeń dla pań, które chcą aktywnie działać na rzecz miasta i jego mieszkanek – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Pomysłodawczynią projektu była Marlena Siok, dziennikarka Grupy Medialnej Narew.

Pomysł powołania Łomżyńskiej Rady Kobiet zrodził się w mojej głowie w ubiegłym roku, kiedy korzystając z zaproszenia Stowarzyszenia Kobiety w Centrum, miałam okazję spędzić kilka dni w Brukseli, przyglądając się pracy Komisji Europejskiej, ale też rozmawiając o sytuacji kobiet w kraju. Wiele czasu poświeciłyśmy wówczas na rozmowy o nierówności płac, przemocy wobec kobiet, nie tylko fizycznej, ale także słownej i ekonomicznej czy aktywizacji zawodowej – mówi Marlena Siok.

Łomżyńska Rada Kobiet, jak zapowiada pomysłodawczyni, będzie chciała wspierać udział pań w życiu zawodowym i społecznym miasta. Chodzi o wsparcie w powrocie na rynek pracy, przekwalifikowaniu się, inicjowanie i wspieranie akcji społecznych, szkoleń, debat czy konferencji oraz programów i kampanii społecznych. Jej celem będzie również stworzenie systemu, który będzie pomagał kobietom poprzez porady prawne czy psychologiczne. Planowane są też działania profilaktyczne w zakresie edukacji dotyczącym profilaktyki zdrowotnej- spotkania z ekspertami, warsztaty czy debaty.

Zgłoszenia przyjmowane są do 29 lutego. Szczegóły dotyczące naboruZasady naboru i potrzebne dokumenty

Zobacz też:Łomża. Pierwsze posiedzenie Społecznej Rady do spraw Turystyki. Radni dyskutowali o przyszłości łomżyńskiej turystyki

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna