Trzecia z rzędu wygrana koszykarzy Żubrów Białystok

2016-10-26 bialystok koszykowka zubry tur bielsk podlaski fot. wojciech wojtkielewicz kurier poranny / gazeta wspoczesna polska press Wojciech Wojtkielewicz
Pokonując na wyjeździe 78:64 KKS Kutno trzecią wygraną z kolei zaliczyła drużyna Żubrów Leo-Sped Białystok. Tur Basket Bielsk Podlaski przegrał 76:85, także w gościach, ze Stalą Stalowa Wola.

W poprzedniej kolejce koszykarze Żubrów u siebie pokonali 80:77 AZS UJK Kielce, a w środę w zaległym spotkaniu, także w swojej hali, niespodziewanie ograli 82:72 lidera tabeli KK Warszawa. Natomiast w sobotę pewnie wygrali 78:64 wyjazdowe starcie z drużyną KKS Kutno.

Mecz zaczął się od prowadzenia gospodarzy 10:4, ale w siódmej minucie po punktach Krzysztofa Łotowskiego Żubry wyszły na prowadzenie (11:10), którego nie oddały już do końca. Najskuteczniejszy w białostockiej ekipie okazał się Tomasz Kujawa, który jeszcze niedawno nie grał z powodu kontuzji pleców. W Kutnie zdobył 25 punktów, w tym sześć razy trafił za trzy punkty.
– Odczuwam jeszcze skutki kontuzji, ale głowa chce grać, a jak chce głowa, to i ciało za nią pójdzie – mówi Kujawa. – Przed przerwą kilka razy trafiliśmy z dystansu i wypracowaliśmy sobie przewagę. Ale wcale nie było łatwo. Przez cały czas nie można było tracić koncentracji, bo młodzi rywale z Kutna mogliby się rozkręcić. Na szczęście w defensywie wykonaliśmy bardzo dobra pracę. Zresztą w Kutnie cały zespół rozegrał dobre spotkanie i zwyciężyliśmy zasłużenie.

Co ciekawe białostocki zespół ostatnio musiał grać bez jednego z lepszych swoich zawodników, kontuzjowanego Andrzeja Misiewicza. Być może on już będzie gotowy do gry na sobotę, gdy Żubry podejmą Rosę Sport Radom.

Natomiast Tur Basket Bielsk Podlaski przegrał drugi mecz z ostatnich trzech. W niedzielę drużyna Kamila Zakrzewskiego okazała się gorsza (76:85) od Stali Stalowa Wola. Zadecydowała o tym słabsza postawa w trzeciej kwarcie. Bielszczanie zanotowali kilka nieudanych akcji, a gospodarze w dalszym ciągu byli skuteczni. W efekcie przed ostatnią kwartą Stal prowadziła 67:58. Takiej straty koszykarze Tura już nie odrobili.

W sobotę Tur podejmie Księżaka Łowicz.

KKS Kutno – Żubry Leo-Sped Białystok 64:78 (15:19, 18:20, 20:22, 11;17)
Żubry: Kujawa 25, Zabielski 18, Kalinowski 15, Łotowski 7, Bombrych 5, Monach 4, Niewiński 3, Borowik 1, Małyszko, Andruk.
Stal Stalowa Wola – Tur Basket Bielsk Podlaski 85:76 (27:26, 21:19, 19:13, 18:18)
Tur: Pisarczyk 21, Kuczyński 20, Kus 11, Milewski 11, Bal 7, Zielinko 4, Bajtus 2, Kiluk, Maciej Bębeniec, Mateusz Bębeniec.
Inne wyniki 12. kolejki
UMCS Lublin – Sokół Ostrów Mazowiecka 95:58, Księżak Łowicz – AZS SG Łódź 81:74, AZS Echo Kielce – KK Warszawa 52:82, Rosa Sport Radom – Start Lublin 66:73, AZS UJKKielce – Shmoolky Warszawa 89:88.