Trzy lekkoatletki z województwa podlaskiego startowały w przełajowych mistrzostwach świata

A. Zgiet
Bydgoszcz, Białystok, Suwałki. Paula Kopciewska z Podlasia Białystok była najlepszą z Polek w rywalizacji juniorek podczas mistrzostw świata w biegach przełajowych w Bydgoszczy.

Paula zajęła 48. miejsce w gronie 95 zawodniczek, które znalazły się na starcie. Jej czas - 21:27 był o 2 minuty i 40 sekund gorszy od wyniku zwyciężczyni, Mercy Cherono z Kenii (Kenijki zajęły cztery pierwsze miejsca).

Kopciewska uzyskała prawo startu w MŚ podczas mistrzostw Polski, w których wywalczyła srebrny medal na dystansie 6 km. W Bydgoszczy nasz kraj reprezentowały także Monika Suchar (Podlasie Białystok) i Izabela Dziedziech (Hańcza Suwałki). Monika przybiegła na metę jako 62. (czas 21:49), Izabela była 76. (22:09). Sam udział w mistrzostwach świata aż trzech lekkoatletek z woj. podlaskiego to historyczny sukces regionu.