Tur Basket od porażek rozpoczął mecze sparingowe

Krzysztof Jankowski
Sparingi koszykarzy Tura Basket Bielsk Podlaski
Sparingi koszykarzy Tura Basket Bielsk Podlaski Krzysztof Jankowski
Dwa mecze sparingowe z pierwszoligowymi rywalami rozegrali koszykarze z Bielska Podlaskiego. W piątek przegrali 56:65 ze Zniczem Pruszków, zaś w sobotę nieznacznie ulegli SKK Siedlce 71:76.

W obu spotkaniach podlascy drugoligowcy prowadzili wyrównany bój. Zwłaszcza potyczka z pruszkowianami zaczęła się dla Tura bardzo obiecująco. Trener Kamil Zakrzewski wypuścił na parkiet pierwszą piątkę złożoną z podstawowych zawodników z ubiegłego sezonu i ta prowadziła równą grę z silniejszym rywalem. Po kilku minutach na parkiecie pojawili się też dwaj nowi zawodnicy: rozgrywający Grzegorz Piesio i rzucający Marcin Marczuk. Po podaniu Piesia z dystansu trafił Marczuk i Tur prowadził już 16:9. Dzięki dobrej dyspozycji pod koszami Patryka Bajtusa bielszczanie zneutralizowali też grę centra gości Damiana Cechniaka i do przerwy górą byli gospodarze 32:26.

Po przerwie do głosu doszło jednak większe doświadczenie gości, którzy krok po kroku niwelowali straty. Ze składu Tura wypadł też Tomasz Pisarczyk, który doznał urazu i nie pojawił się na parkiecie także następnego dnia w starciu z SKK Siedlce. Trener Zakrzewski dał też szansę swojej młodzieży, co bezwzględnie wykorzystali zawodnicy Znicza i ostatecznie wygrali dziewięcioma punktami.

Sobotni mecz z SKK miał odwrotny przebieg. Grający szerokim składem goście od początku narzucili swój styl gry. Rozgrywali szybkie akcje, które często kończyli rzutami z półdystansu i dystansu. Tylko w pierwszej kwarcie za trzy punkty trafili nowi zawodnicy w składzie siedlczan: dwukrotnie Bartosz Wróbel i raz Karol Obarek. Później goście zwolnili nieco tempo, ale zawodnicy Tura nie trafiali z dogodnych pozycji. Rywale za to zabierali im piłki i wyprowadzali szybkie kontrataki. W grze bielszczan nic się nie kleiło.
Dopiero po zmianie stron sytuację opanowali młodzi bracia Bębeńcowie, którzy na dodatek trafili dwukrotnie za trzy punkty. Pod koniec meczu, po trafieniach Mateusza Bębeńca i Piesia Tur zmniejszył stratę do trzech punktów, ale meczu nie udało mu się już wygrać.

Teraz bielszczan czeka wyjazd na turniej towarzyski na Litwę, a po powrocie dwumecz z rywalem z Lublina.

Tur Basket Bielsk Podlaski – Znicz Basket Pruszków 56:65 (19:17, 13:9, 13:25, 11:14)
Sędziowali: Piotr Stepaniuk, Tomasz Sawicki i Andrzej Malinowski.
Tur: Mateusz Bębeniec 4, Kus 2, Milewski 6, Kuczyński 11 (1x3), Bajtus 12 oraz: Piesio 1, Marczuk 5 (1x3), Kiluk 0, Pisarczyk 3, Zielinko 9 (1x3) oraz: Maciej Bębeniec 0, Dmitruk 0, Półtorak 0, Tomczuk 0, Zdanowicz 3.
Znicz: Kordalski 1, M. Stopierzyński 11, Cetnar 12, Ornoch 5 (1x3), Cechniak 8 oraz: Rajkowski 2, H. Stopierzyński 7, D. Kalinowski 5, Hałas 6, Oszewski 8.

Tur Basket Bielsk Podlaski – SKK Siedlce 71:76 (12:25, 16:18, 19:14, 24:19)
Sędziowali: Tomasz Sawicki i Andrzej Malinowski.
Tur: Mateusz Bębeniec 5 (1x3), Kus 8 (1x3), Milewski 2, Kuczyński 5 (1x3), Bajtus 21 oraz: Marczuk 10 (2x3), Piesio 7 (1x3), Zielinko 6, Maciej Bębeniec 5 (1x3), K. Jóźwiuk 2, Kiluk 0.
SKK: Lewandowski 6, Sobiło 5 (1x3), Obarek 8 (2x3), Król 16, Migała 9 oraz: Wróbel 16 (2x3), Weres 7, Czosnowski 5 (1x3), Stefanik 4, Ożarek 0.