Udany start młodych lekkoatletów Podlasia Białystok w mistrzostwach Polski do lat 23. Pięć medali i dwa powołania na mistrzostwa Europy

Martyna Karwowska (Podlasie Białystok) zdobyła złoty medal w pchnięciu kulą
Martyna Karwowska (Podlasie Białystok) zdobyła złoty medal w pchnięciu kulą Przemysław Zabawski
Młodzi lekkoatleci Podlasia Białystok zdobyli pięć medali mistrzostw Polski we Włocławku. Po zawodach dwie zawodniczki Podlasia otrzymały powołania do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w Espoo w Finlandii. Są to Gabriela Andrukonis i Małgorzata Karpiuk.

We Włocławku w miniony weekend odbyły się 40 PZLA Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce do lat 23. W zawodach piątka z ośmiu reprezentantów Podlasia Białystok stanęła na podium. Po zawodach Polski Związek Lekkiej Atletyka ogłosił skład reprezentacji Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które już 12-16 lipca odbędą się w Espoo w Finlandii. W reprezentacji znalazły się dwie zawodniczki Podlasia Białystok: Małgorzata Karpiuk, która wystąpi w biegu na 10 000 metrów oraz oszczepniczka Gabriela Andrukonis.

Mistrzostwa Polski do lat 23 we Włocławku doskonale rozpoczęły kulomiotki. Martyna Karwowska ustanowiła rekord życiowy wynikiem 14.35 m, co dało jej złoty medal. Na czwartym miejscu konkurs pchnięcia kulą zakończyła Wiktoria Charkiewicz, która uzyskała 13.29 m.

W biegu na 110 metrów przez płotki dobrze zaprezentował się Paweł Miezianko. Podopieczny trenera Łukasza Nabiałka był drugi uzyskując wynik 14.41, co jest także jego nowym rekordem życiowym, a także trzecim wynikiem w historii okręgu podlaskiego na tym dystansie.

W konkursie skoku w dal zawodnicy Podlasia Białystok zdobyli aż dwa medale. Paweł Wyszyński skoczył na odległość 7.06 m ustanawiając rekord życiowy i zdobywając srebrny medal. Na najniższym stopniu podium stanął Wojciech Tomczyk z wynikiem 7 metrów. Obaj zawodnicy na co dzień trenują pod okiem trenera Roberta Nazarkiewicza.

W konkursie rzutu oszczepem złoty medal zdobyła podopieczna Cezarego Wojny Gabriela Andrukonis, która oddała rzut na odległość 55,82 m. To drugi najlepszy wynik w karierze zawodniczki Podlasia Białystok.