MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ul. Wojska Polskiego. Dwa hektary zdegradowanych terenów zamienią się w park

dd
UM Ełk
W Ełku przybędzie m. in. 13 tysięcy roślin: krzewów, bylin oraz drzew.

Na ogłoszony przez miasto przetarg wpłynęły 2 oferty, z których wyłoniony został wykonawca. Zgodnie z założeniami wybrana firma opracuje projekt techniczny i wybuduje dwa parki do 30 września 2014 r. w oparciu o dostarczony przez Urząd Miasta program funkcjonalno-użytkowy.

Wykonawcą zostało konsorcjum firm: NOVUM Wyposażenie Placów Zabaw Sławomir Chmieliński (z miejscowości Pasym) oraz Palmett Markowe Ogrody s. c. Marek Stefański, Bartłomiej Gasparski (Warszawa).

W ramach tej inwestycji zagospodarowane zostaną zniszczone i niezagospodarowane tereny komunalne znajdujące się w pobliżu rzeki Ełk i ełckiego jeziora. Nadane zostaną im nowe funkcje. Wybudowany zostanie park edukacyjno-rozrywkowy (przy ul. Wojska Polskiego w pobliżu mostu na rzece Ełk) oraz park rekreacyjno-sportowy przy ul. Parkowej (za skate-parkiem). Przybędą miejsca do uprawiania sportu, do zabawy dla dzieci, tereny do rekreacji piknikowej oraz place do edukacji z zakresu fizyki i astronomii. W obydwu parkach zasadzonych zostanie ponad 13 tysięcy roślin: krzewów, bylin oraz drzew. Projekt ma przyczynić się do podniesienia atrakcyjności Ełku zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów.

Dokumentacja projektowa przewiduje realizację przedsięwzięcia w pięciu etapach: etap I Park Edukacyjny, etap II Park Rekreacyjny, etap III południowy brzeg rzeki, etap IV kładka piesza, etap V renowacja ciągu rowerowego i pieszego oraz budowa drogi dojazdowej do terenów LOK Ełk.

Koszt inwestycji to 3 523 288,95 zł, z czego aż 2 466 302,26 zł (70 %) udało się miastu pozyskać z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007 - 2013.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna