W Pucharze Polski: Awanse trzecioligowców

Krzysztof Sokólski, Jarosław Sarnacki
Krzysztof Marcinkiewicz z Wissy (czarny strój) i Daniel Tuzinowski
Krzysztof Marcinkiewicz z Wissy (czarny strój) i Daniel Tuzinowski J. Sarnacki
Region. Przemeblowana Warmia z nowym trenerem Mirosławem Dymkiem bez problemów pokonała Wissę w pucharowych derbach powiatu grajewskiego. Do ćwierćfinału Pucharu Polski awansowała też Freskovita Wysokie Mazowieckie.

Warmia była lepsza od Wissy w każdym elemencie gry. To, że padły tylko dwa gole, jest "zasługą" strzałowej indolencji jej napastników. Trener Mirosław Dymek nie krył zadowolenia. - Mecz potwierdził dobre przygotowanie motoryczne. Cieszy łatwość w konstruowaniu akcji, martwi wiele niewykorzystanych sytuacji - powiedział.
Freskovita wygrała z Cresovią również 2:0, zdobywając bramki w końcówce spotkania. W 81 minucie prowadzenie dla gospodarzy strzałem z rzutu karnego uzyskał Dzidosław Żuberek. Pięć minut później wynik meczu podwyższył Eugeniusz Kołodziejczyk.
- Freskovita jest lepszym zespołem od nas, ale tego dnia stać nas było na sprawienie niespodzianki - powiedział trener Cresovii Radosław Kondraciuk.
Goście (konkretnie Dariusz Milewski oraz Maciej Wojnar) nie wykorzystali swoich szans, a ostatnie minuty należały do gospodarzy. - Cresovia wysoko zawiesiła poprzeczkę - mówi opiekun Freskovity Piotr Zajączkowski. - Ten mecz był dla nas doskonałym sprawdzianem przed ligą.

Wyniki

Freskovita Wysokie Mazowieckie - Cresovia Siemiatycze 2:0 (0:0). Bramki: Żuberek 81-karny, Kołodziejczyk 86.
Freskovita: Iwanowski - Jóźwiak, Kołłątaj, Płóciennik, Bartkiewicz - Faszczewski (70 Porowski), Papiernik, Kułkiewicz, Kołodziejczyk - Popławski, Żuberek (86 Pracz).
Cresovia: Karolczuk - Goniewicz, Marks, Marchel, Treszczotko - Lesiuk, Stypułkowski, Wojnar, Stępowski (75 A. Kobus) - Milewski, Andryszek.
Sędzia: Łukasz Szczech (Białystok). Widzów: 100.

Wissa Szczuczyn - Warmia Grajewo 0:2 (0:1). Bramki: Górski 16, Wierzbicki 53.
Wissa: Malinowski - Walendzik (54 M. Dobrzycki), Orłowski, Tomaszewski, K. Świderski, Wysocki, I.Piwko, Moczadło, K. Marcinkiewicz (54 P. Dobrzycki), Łapiński (75 P. Marcinkiewicz), E. Świderski
Warmia: Masłowski - Arciszewski, Charyło, Guzowski, Kulhawik, Tuzinowski (80 Kalinowski), Górski, Onofryjuk, Butkiewicz (78 Golak), Świerzbiński (69 Lelujka), Wierzbicki (80 Ł. Świderski).
Sędzia: Wojciech Pawilcz (Białystok). Widzów: 300.