Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W szpitalu poklikasz. Jest internet dla pacjentów

Urszula Ludwiczak [email protected]
sxc.hu
Białystok: Leżeć w szpitalu i mieć stały kontakt ze światem? To możliwe.

Spora grupa naszych pacjentów to biznesmeni, którzy nawet w trakcie leczenia szpitalnego nie chcą tracić kontaktu z firmą - mówi Artur Wnuk, rzecznik szpitala MSWiA w Białymstoku. - Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, zainstalowaliśmy dostęp do Internetu na naszych oddziałach.

Internet służy też placówce do nowatorskiego projektu teleradiologii, dzięki któremu najbardziej skomplikowane przypadki mogą być konsultowane ze specjalistami z Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie.

Stały dostęp

Stały dostęp do Internetu to duża atrakcja dla podopiecznych szpitala. Z sieci korzystają nie tylko biznesmeni, ale i inni chorzy. - Koszty takiej inwestycji nie mają znaczenia, gdy chodzi o komfort pacjentów - zaznacza Artur Wnuk.

Choć odbiorniki są umiejscowione na dwóch oddziałach, sygnał jest na tyle silny, że pacjenci w całym szpitalu mogą bez problemu korzystać z Internetu. Muszą mieć tylko ze sobą własny komputer, bo tych na razie szpital nie udostępnia.

Konsultacje on-line

Internet pomoże też w szybszej diagnostyce. Szpital tak jak trzy inne szpitale MSDWiA w Polsce (Warszawie, Krakowie i Lublinie) za pośrednictwem Internetu włączony jest w specjalną sieć. - Kluczową rolę odgrywać będzie szpital CSK w Warszawie, który będzie pełnił rolę swoistego centrum całego projektu - mówi Wnuk. - To właśnie tutaj do specjalistów od diagnostyki radiologicznej trafiać będą wyjątkowo skomplikowane w rozpoznaniu badania RTG, tomografii komputerowej czy rezonansu magnetycznego. Jakość wysłanych zdjęć będzie identyczna jak w placówce, w której badania wykonano, co ułatwi postawienie właściwej diagnozy.

Ponadto zastosowanie teleradiologii pozwoli wyeliminować konieczność powtórnych badań w innych ośrodkach oraz zwiększy precyzję stawianej diagnozy.

Dla pacjenta to ogromna wygoda, bo nie musi jeździć po całej Polsce i potwierdzać badań. W przypadkach pilnych konsultacja z Warszawy będzie trwać zaledwie 30 minut, co w takich przypadkach jest bezcenne i znacznie przyspieszy postawienie prawidłowej diagnozy.

Białostocki szpital włączając się do systemu, nie poniósł żadnych kosztów, bo dołączył do projektu realizowanego ze środków CSK MSWiA w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna