Walczyli dopóki starczyło im sił

Paweł Lisiecki
Porażką 1:2 z drużyną mistrza Polski Legią Warszawa zakończył się pierwszy tego lata sparing ŁKS Browar Łomża. Spotkanie na Łazienkowskiej miało być trzecim sparingiem łomżyńskiego beniaminka, jednak z przyczyn organizacyjnych mecze z Górnikiem Łęczna i Jagiellonią Białystok nie doszły do skutku.

- Cieszę się, że do tego sparingu w ogóle doszło - przyznał po spotkaniu trener ŁKS Jerzy Engel junior.
Mecz rozpoczął się znakomicie dla łomżan. Już w 1 minucie Rafał Bałecki, który wykorzystał prostopadłe podanie Mariusza Marczaka, strzałem lewą nogą pokonał Jana Muchę. Strata gola podziałała jak zimny prysznic na podopiecznych Dariusza Wdowczyka, którzy ruszyli odrabiać straty, jednak w bramce biało-czerwonych znakomicie spisywał się Kamil Ulman. W rewanżu kilkakrotnie na bramkę legionistów szarżował Bałecki i Paweł Głowacki, którego dwa ataki w ostatnim momencie przerywał Wojciech Szala.
W drugiej połowie trener legionistów wpuścił Piotra Włodarczyka, Łukasza Surmę, Sebastiana Szałachowskiego i Rogera Guerreiro. Stołeczni w 55 minucie wyrównali po główce Rogera, który 4 minuty później ustalił wynik spotkania wykorzystując rzut karny.
Szkoleniowiec biało-czerwonych miał okazję przyglądać się 10 nowym zawodnikom, którzy byli na testach w ŁKS-ie. - To młodzi chłopcy, dla większość mecz z Legią był pierwszym poważnym spotkaniem - mówił Engel. Prawdopodobnie żadnego z tych piłkarzy nie będziemy mieli okazji zobaczyć już w koszulce ŁKS-u.
Legia Warszawa - ŁKS Browar Łomża 2:1 (0:1). Bramki: Roger 55, 59-karny - Bałecki 1.
Legia: Mucha - Szala, da Silva Alcantara, Choto, Bronowicki, Korzym, Radović, Vuković, Burkhardt, Gottwald, Janczyk. Wchodzili: Fabiański, Jędrzejczyk, Szałachowski, Surma, Włodarczyk, Elton, Polniak
ŁKS: Ulman (46 Sobiech) - Gawlik (46 Białek), Głowacki (64 Bacławski, 80 Tomaszewski), Kowalski, Galiński, Adamski, Marczak (54 Szkolnik), Łuba (46 Lesisz), Strózik (82 Baławski), Bałecki (58 Stańczyk), Janicki.