Wiemy, kto zwyciężył w Plebiscycie Miast i konkursie fotograficznym! Za nami wielki finał dobroczynnej akcji "Świeć się z Energą"

Akcja specjalna Świeć się z Energą
Zakończyło się głosowanie w ramach 15. już edycji projektu charytatywnego, w którym internauci wybierali najpiękniej rozświetlone miasta w Polsce. Wszyscy finaliści otrzymają dobroczynne nagrody o łącznej wartości 200 tys. złotych. Samorządy przekażą je potrzebującym - m.in. placówkom opiekuńczym, ośrodkom pomocy społecznej, domom dziecka, a także mieszkańcom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Co roku plebiscytowi towarzyszy konkurs fotograficzny - zwycięzców wskazali już internauci i kapituła. Inicjatorem projektu „Świeć się” jest Energa z Grupy ORLEN.

Plebiscyt Miast

Bożonarodzeniowy i noworoczny czas ma w sobie magię - ulice pięknieją, stają się świetliste, zachwycają kolorami. Wielu z nas, chcąc zatrzymać ten nastrój na dłużej, magiczne momenty uwiecznia na zdjęciach. I właśnie w tym świątecznym czasie, od 15 już lat, organizujemy charytatywny Plebiscyt Miast, zapraszając do przesyłania fotografii. Najpierw powstaje imponująca galeria zdjęć, spośród których internauci z całej Polski wybierają zwycięzców w swoich województwach, by w kolejnym etapie wspierać wybrane miasteczka i miasta w walce o nagrodę główną.

- Świeć się z Energą to nie tylko zabawa na najpiękniej oświetlone miasto. Jak pokazuje finał, jest to także plebiscyt, który mobilizuje mieszkańców miast to wspólnego działania - mówi Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energi SA. - Co roku jesteśmy mile zaskoczeni tak olbrzymią integracją mieszkańców ze swoimi miastami. Taki obraz lokalnego patriotyzmu najbardziej raduje i wart jest docenienia. Tym bardziej, że współzawodnictwo miast w tym plebiscycie połączona jest z pomocą najbardziej potrzebującym. Gratuluję zwycięskiej Legnicy, ale słowa uznania kieruję także do mieszkańców Chełma, które do zamknięcia głosowania nie ustępowało w rywalizacji. Gratuluję także wszystkim finalistom i uczestnikom naszego plebiscytu - dodaje.

Legnica zwycięzcą Plebiscytu Miast!

W rundzie finałowej wzięło udział 16 miast - wybranych wcześniej przez internautów mistrzów regionów. Każde otrzyma teraz bon na zakup energooszczędnego sprzętu AGD o wartości 10 tys zł. Legnica, jako zwycięzca tej edycji, zyskała tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” i dodatkowe 40 tys. złotych na sprzęt AGD oraz instalację fotowoltaiczną od Energi Obrót. Za pośrednictwem samorządu wsparcie otrzymają kluczowe projekty społeczne.

KLIKNIJ i SPRAWDŹ
wyniki w finale ogólnopolskim
plebiscytu miast

O wygranej przesądziła wyjątkowa aktywność mieszkańców Legnicy, którzy dosłownie do ostatniej chwili oddawali swoje głosy.

- W poprzednich edycjach akcji "Świeć się z Energą" wchodziliśmy do finału, jednak nie udało się nam wygrać. Tym razem miasto stanęło na podium - mówi Piotr Seifert, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Legnica. - Głosowało wiele osób, angażowały się różne środowiska. Informacja krążyła, pojawiały się wpisy w mediach społecznościowych. Dlatego integracja miejskiej wspólnoty tak cieszy - dodaje.

Mieszkańcy Legnicy są społecznością, która przygląda się miastu i jego potrzebom, szuka rozwiązań łączących pokolenia, promuje działanie w ramach wolontariatu. Potrafi dostrzegać potrzeby innych i tam kierować pomoc. Jaki pomysł na wykorzystanie nagród ma samorząd?

- Widzimy, że tematem, który powraca w kolejnych edycjach Budżetu Obywatelskiego jest ochrona zwierząt. Mieszkańcy regularnie wspierają tutejsze schronisko, włączają się w realizację projektów związanych z odnawianiem placówki i wciąż wskazują, że ta sprawa jest dla nich ważna. Dlatego wspólnie uznaliśmy, że zainstalowanie fotowoltaiki na budynku schroniska będzie najlepszą odpowiedzią na problem, który tak angażuje legniczan. Schronisko to także miejsce, które łączy ludzi - ich pasje, wrażliwość. Kluczowy jest przy tym ekologiczny aspekt inwestycji - podkreśla Piotr Seifert.

Jak dodaje przedstawiciel miasta, sprzęt AGD trafi do instytucji aktywnie działających na rzecz młodzieży.

- Na pewno wesprzemy istotnie zaangażowane w pomoc młodym miłośnikom sportu stowarzyszenie Kibice Razem Miedź Legnica. Ośrodek proponuje wiele działań edukacyjnych i charytatywnych skierowanych do lokalnej społeczności, w szczególności do młodzieży. Pracownicy i wolontariusze na co dzień służą pomocą w odrabianiu lekcji i organizowaniu czasu wolnego. Tu odbywają się spotkania świąteczne. Klub jest miejscem, które integruje - to jest bardzo ważne.

Konkurs fotograficzny

Plebiscytowi Miast towarzyszy także zabawa adresowana do autorów - zarówno pasjonatów fotografii, jak i tych osób, które zainspirowane świętami, uwieczniały wyjątkowe momenty. Fotografie można było zgłaszać w pięciu kategoriach:

  • Moje Miasto,
  • Mój Dom,
  • Moi Bliscy,
  • Moja Iluminacja,
  • Moja Ulubiona Szopka.

Autorzy prac, które zostały ocenione najwyżej odbiorą nagrody indywidualne w postaci bonów na sprzęt RTV i AGD o łącznej wartości przekraczającej 20 tys. zł.

Sprawdź wyniki w konkursie fotograficznym (tu będzie odesłanie do listy zdjęć nagrodzonych przez kapitułę)

  • Jury pod przewodnictwem znakomitej fotografki Lidii Popiel, ambasadorki naszego plebiscytu, przyznało Grand Prix o wartości 2 tys. zł oraz 25 wyróżnień - zdobywcy pierwszych lokat w każdej kategorii otrzymają po 1 tys. zł. Laureaci miejsc do 2 do 5 - po 500 zł.

- Serdecznie gratulujemy Radosławowi Dybale, który otrzymał główną nagrodę. Na jego fotografii ciepło choinkowych światełek pięknie gra z malowniczym, ale zimnym krajobrazem. Wiemy, że to droga do domu i podskórnie czujemy ekscytację i radość. Doceniamy pracę wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie - mówi jurorka.

  • Ponadto nagrodzeni zostaną trzej autorzy, którzy uzyskali najwięcej punktów w głosowaniu internautów - skorzystają z bonów na sprzęt RTV AGD o wartości 2 tys. zł, 1,5 tys. zł, 1 tys. zł.
KLIKNIJ i SPRAWDŹ
wyniki w konkursie fotograficznym
Świeć się z Energą - NaM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna