Wigry rozgromiły MKS Ełk

wdr
Damian Kądzior mija Tomasza Porębskiego (nr 4)
Do trzech razy sztuka, za czwartym nauka – powiedzieli sobie suwalscy pierwszoligowcy i w swoim czwartym sparingu pokonali 6:1 trzecioligową drużynę z Ełku.

Zwycięstwo było potrzebne biało-niebieskim do uspokojenia nastrojów, bo przegrali wszystkie trzy wcześniejsze mecze kontrolne z Termalicą Nieciecza, Siarką Tarnobrzeg i AEK Ateny. Na koniec okresu przygotowawczego odbili sobie te niepowodzenia w spotkaniu z najniżej notowanym rywalem.

– Widać było, że schodzimy z obciążeń, byliśmy szybsi, a nasze akcje wyglądały składniej – mówi Dominik Nowak, trener Wigier. – Już w ten weekend w Pucharze Polski gramy ze Świtem w Nowym Dworze Mazowieckim.
Oba zespoły umówiły się na grę 4 x 30 minut i im bliżej było końca, tym gorzej wyglądali przyjezdni, którzy dużo później ruszyli z przygotowaniami.

W prowadzonej przez Piotra Zajączkowskiego drużynie MKS wystąpili dwaj byli gracze Wigier – napastnik Tomasz Tuttas i stoper Tomasz Porębski, wychowanek Jagiellonii. Temu ostatniemu najbardziej uprzykrzył życie inny białostoczanin Damian Kądzior, który zdobył dwa gole do biało-niebieskich. W swoim pierwszym występie debiutancką bramkę strzelił czeski stoper suwalczan Vaclav Cverna, który, podobnie jak Adrian Karan-kiewicz, wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Najpiękniejszego gola, uderzeniem przewrotką z 10 metrów, zdobył Hiszpan Kuku

Wigry Suwałki – MKS Ełk 6:1 (1:0, 2:0, 2:0, 1:1)
Bramki: 1:0 - Damian Kądzior 3, 2:0 - Damian Kądzior 44, 3:0 - Mateusz Radecki 57, 4:0 - Adrian Karankiewicz 80, 5:0 - Vaclav Cverna 88, 5:1 - Mateusz Furman 99, 6:1 Kuke 111.
Wigry (I i II kwarta): Hieronim Zoch - Jakub Bartkowski, Maciej Wichtowski, Tomasz Jarzębowski, Frank Adu Kwame, Damian Gąska, Rafał Augustyniak, Mateusz Radecki, Miłosz Kozak, Damian Kądzior, Kamil Adamek.
Wigry (III i IV kwarta): Zoch (90 Krzysztof Sztukowski) - Janusz Bucholc, Rafał Remisz (70 Bartkowski), Vaclav Cverna, Kwame (90 Kądzior), Łukasz Wroński, Adrian Karankiewicz, Robert Dadok, Filip Rusiak, Kamil Zapolnik, Kuku.
MKS: Wojciech Muzyk - Łukasz Gryko, Adam Finfando, Tomasz Porębski, Ołeksandr Bieriezowskij, Michał Hryszko, Marcin Malinowski, Mateusz Furman, Paweł Adamiec, Michał Świderski, Tomasz Tuttas.
Ponadto grali: Adam Radzikowski, Konrad Radzikowski, Marcin Sirant, Jakub Ciuńczyk, Daniel Samluk, Łukasz Wesołowski.