Wigry Suwałki. Rywalizacja o miejsce w składzie wciąż trwa

kgol
Wypożyczony z Jagiellonii Jonatan Straus to teraz jeden z bardziej doświadczonych zawodników Wigier Suwałki Wojciech Wojtkielewicz
Wygraną w sobotę 3:0 z Romintą Gołdap zakończył się ostatni sparing Wigier Suwałki

Dzień wcześniej, w piątek, podlaski pierwszoligowiec zmierzył się w Olecku z występującą dwa szczeble rozgrywkowe niżej – Olimpią Zambrów. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, choć przynajmniej jeden gol powinien paść. W 62. minucie rzutu karnego dla suwalczan nie wykorzystał bowiem Robert Bartczak.

Mecz był bardzo zacięty, głównie za sprawą niżej notowanego zespołu z Zambrowa, który nie odstawiał nóg. W drużynie Olimpii wystąpiło kilku testowanych graczy, którzy chcieli z korzystnej strony zaprezentować się nowemu trenerowi – Arturowi Woronieckiemu. Po stronie Wigier stały zaś atuty czysto piłkarskie, ale mimo kilku dogodnych okazji pierwszoligowiec nie był w stanie zdobyć bramki.

– Nad ofensywą musimy jeszcze dużo pracować. Do tej pory cieszyły dłuższe fragmenty dobrej gry, szczególnie w obronie. Mimo że nie przegraliśmy tego lata sparingu, nie popadamy w hurraoptymizm, bo i tak wszystko zweryfikuje liga – mówił po wcześniejszych sparingach szkoleniowiec suwalczan, Kamil Socha. Bilans spotkań kontrolnych pod wodzą nowego trenera Wigry mają bardzo korzystny. W sześciu sparingach biało-niebiescy zanotowali trzy remisy i tyle samo zwycięstw.

Ostatni triumf, tuż przed ligą, suwalczanie odnieśli w Gołdapi, w dniu 70-lecia tamtejszej Rominty. Wigry wygrały 3:0, a szansę występu otrzymali głównie dublerzy. Hat-trickiem popisał się młody napastnik suwalczan – Aron Stasiak. Grano dwa razy po 35 minut.

– Trudno powiedzieć jeszcze tak naprawdę, czy zawodnicy, którzy dostali szansę w starciu z Romintą są rezerwowymi. Rywalizacja o miejsce w wyjściowym składzie na inaugurację ligi wciąż trwa. Na razie możemy być zadowoleni. Jest duża rywalizacja, a duże pole manewru mamy szczególnie w bramce, gdzie trzech golkiperów utrzymuje wysoki poziom – ocenia Karol Salik, trener bramkarzy suwalskiej ekipy.

Premierowe starcie nowego sezonu na zapleczu ekstraklasy czeka Wigry w najbliższą sobotę. Biało-niebiescy zagrają na wyjeździe z GKS Jastrzębie. Początek o godz. 20.30.

Wigry Suwałki - Olimpia Zambrów 0:0.
Wigry:
Damian Węglarz - Piotr Kwaśniewski, Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz, Jonatan Straus, Damian Pawłowski, Filip Karbowy, Robert Bartczak, Paweł Kaczmarczyk (62. Paweł Olszewski), Bartosz Olszewski (46 Bartosz Mroczek), Aron Stasiak (46 Kamil Sabiłło).
Olimpia (I połowa): Piotr Czapliński - Przemysław Jastrzębski, Tomasz Porębski, Emil Łupiński, Michał Hryszko, Patryk Malinowski, Mateusz Jastrzębski, Kamil Jackiewicz, Kamil Zalewski, dwóch graczy testowanych. II połowa: Piotr Czapliński - Łukasz Gryko, Tomasz Porębski, Emil Łupiński, siedmiu graczy testowanych.

Rominta Gołdap - Wigry Suwałki 0:3 (0:1).