Wigry Suwałki. Udany początek Wigier w II lidze.

Adam Muśko
Adam Muśko
Wigry Suwałki od zwycięstwa rozpoczęły drugoligowy sezon
Wigry Suwałki od zwycięstwa rozpoczęły drugoligowy sezon Pawel Relikowski / Polskapress
W pierwszym meczu drugoligowego sezonu Wigry Suwałki wygrały 2:1 u siebie z Olimpią Elbląg. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Denis Gojko.

Suwalczanie prowadzenie objęli już w dziesiątej minucie, po tym jak po odbiorze przeprowadzili szybką i składną akcję, którą skutecznie zakończył Gojko. Gra gospodarzy mogła się podobać, ale niestety w 22 minucie popełnili błąd. Dokładnie Adrian Piekarski, który w swoim polu karnym pociągnął za koszulkę rywala i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Kamil Wenger.
Remis utrzymywał się do 55 minuty. Wtedy Kacper Wełniak prostopadłym podaniem uruchomił Gojko, a ten w dobrej sytuacji przerzucił piłkę nad interweniującym bramkarzem i Wigry znowu prowadziły.

Przeczytaj także: Celem Wigier awans, ale niekoniecznie od razu

Potem obie drużyny miały jeszcze szanse (między innymi po jednej z akcji piłka odbiła się od słupka bramki Wigier), ale gole już nie padły i Wigry dopisały sobie trzy punkty. Tak więc był to udany debiut ligowy nowego trenera Wigier Dawida Szulczka.

Wigry Suwałki - Olimpia Elbląg 2:1 (1:1)
Bramki:
1:0 - Denis Gojko (10), 1:1 - Kamil Wenger (22. - karny), 2:1 - Denis Gojko (55).

Wigry: Hieronim Zoch - Grzegorz Aftyka, Martin Dobrotka, Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz, Daniel Liszka - Denis Gojko (90. Bartosz Gużewski), Patryk Czułowski (85. Michał Ozga), Bartłomiej Babiarz, Cezary Sauczek (66. Paweł Gierach) - Kacper Wełniak (65. Kamil Adamek).

Olimpia: Paweł Rutkowski - Michał Kiełtyka, Tomasz Lewandowski, Kamil Wenger, Tomasz Sedlewski - Dawid Jabłoński (85. Łukasz Sarnowski), Klaudiusz Krasa, Wojciech Zyska (70. Michał Ressel), Marcin Bawolik (65. Karol Styś) - Orest Tkaczuk (78. Eryk Filipczyk), Janusz Surdykowski

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani