Wigry w gazie i coraz wyżej w tabeli

09.09.2017 katowicegks katowice wigry suwalki gieksamarzena bugala- azarko /dziennik zachodni/ polska press Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Wigry Suwałki nie przegrały od pięciu spotkań, a w ostatnich dwóch wygrały po 3:0.

W poprzednim swoim meczu suwalczanie na własnym boisku wygrali 3:0 z Podbeskidziem Bielsko–Biała. W sobotę na wyjeździe w takim samy stosunku pokonali GKS Tychy. Bardzo dobre spotkanie rozegrał wypożyczony z Jagiellonii Patryk Klimala, który jeszcze w pierwszej połowie w ciągu kilkunastu minut zdobył dwa gole.

– Patryk tak jak cały zespół ciężko pracuje na treningach i widać, że robi postępy – chwalił reprezentanta Polski do lat 19 trener Wigier Artur Skowronek.

Jak się można było spodziewać po przerwie GKS ruszy mocno do odrabiania strat. Najlepszą okazję zmarnował Michał Fidziukiewicz, który przegrał sytuację sam na sam z Łukaszem Budziłkiem. Bramkarz Wigier popisał się jeszcze bardzo dobrą interwencją po strzale Daniela Tanżyny, gdy sparował piłkę na poprzeczkę. Wynik na 3:0 strzałem z dystansu ustalił Serhij Pyłypczuk.
– Jestem bardzo zadowolony z chłopaków, bo zagrali bardzo odważnie, pressingiem i zdominowaliśmy pierwszą połowę – powiedział Skowronek. – Jestem dumny z tego, że nie zeszliśmy z tonu w drugiej połowie. Na koniec tej rundy jesteśmy w gazie i możemy jeszcze dużo zdziałać

Wigry zostają na Śląsku, gdyż w środę rozegrają zaległy mecz z 17. kolejki z Ruchem Chorzów.

GKS Tychy – Wigry Suwałki 0:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Patryk Klimala 24, 0:2 Patryk Klimala 32, 0:3 Serhij Pyłypczuk 61.
Żółte kartki: Tanżyna, Fidziukiewicz (GKS), Rybicki, Jurkowski (Wigry).
GKS: Rafał Dobroliński – Maciej Mańka, Marcin Biernat, Daniel Tanżyna, Dawid Abramowicz – Dawid Błanik, Łukasz Matusiak (46. Łukasz Bogusławski), Adrian Łuszkiewicz (90. Paweł Kaczmarczyk), Piotr Ćwielong (80. Kacper Piątek), Kamil Zapolnik – Michał Fidziukiewicz.
Wigry: Łukasz Budziłek – Mateusz Spychała, Adrian Jurkowski, Kamil Kościelny, Rafał Remisz – Mariusz Rybicki, Patryk Sokołowski (64. Robert Obst), Mateusz Radecki (71. Robert Dadok), Damian Gąska, Serhij Pyłypczuk – Patryk Klimala (78. Krzysztof Wołkowicz)