Wisła Kraków-Lechia Gdańsk (wideo). Sędzia wypaczył wynik. Grad bramek

KaWu
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk wideo
Komplet kibiców na trybunach.

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk wideo:

W meczu przyjaźni pomiędzy Wisłą Kraków a gdańską Lechią nie było niespodzianki, mimo, że to gdańszczanie pierwsi wyszli na prowadzenie. W 11. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony - z rzutu wolnego - Krzysztof Bąk głową umieścił piłkę w siatce. Obok strzelca był Honduranin Osman Chavez, ale nie zdołał mu przeszkodzić.

Przy stanie 1:0 dla Lechii Gdańsk goście mieli kolejną okazję do podwyższenia wyniku meczu. Krzysztof Bąk składał się na efektowną przewrotkę. Gordan Bunoza ciągnął go cały czas za koszulkę. Faul był ewidentny, jednak sędzia nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki.

Przez pół godziny to Lechia dyktowała warunki gry w Krakowie. Fani "Białej Gwiazdy" w pewnym momencie zaczęli gwizdać na swoich piłkarzy.

W ostatnim kwadransie pierwszej połowy krakowianie zaczęli jednak grać lepiej i wyrównali po strzale Patryka Małeckiego, który otrzymał piłkę od Kirma. Wychowanek suwalskich Wigier uderzył w sam środek bramki.

Druga bramka dla Wisły również padła po niedopatrzeniu sędziego. Bunoza był na pozycji spalonej podczas dośrodkowania. Arbiter i w tym przypadku pozwolił na grę, a sytuacje na bramkę zamienił Radosław Sobolewski.

Również trzecia bramka jest mocno kontrowersyjna. Sędzia w 67 minucie pokazał na jedenastkę. Faulowany miał być Kirm, jednak ciężko było się tutaj doszukać przewinienia Kapsy. Karnego na bramkę zamienił Paweł Brożek.

Kolejna bramka dla krakowian była przedniej urody. Bardzo ładnie w tempo do Kirma zagrał Paljić, a Słoweniec dopełnił tylko formalności.

W końcówce meczu padły jeszcze dwie bramki. Do bramki Pawełka trafił były Wiślak - Tomasz Dawidowski. Piłkarze Lechii szybko zabrali piłkę z bramki Wisły. Postawili na środku. Zaczęła Wisła i .... strzeliła bramkę na 5:2. Autorem bramki był znowu Kirm.

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 5:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Krzysztof Bąk (11-głową), 1:1 Patryk Małecki (30), 2:1 Radosław Sobolewski (46), 3:1 Paweł Brożek (67-karny), 4:1 Andraz Kirm (69), 4:2 Tomasz Dawidowski (82), 5:2 Andraz Kirm (83).

Żółta kartka - Wisła Kraków: Cezary Wilk. Lechia Gdańsk: Sergejs Kożans.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 15 000.

Wisła Kraków: Mariusz Pawełek - Erik Cikos, Osman Chavez, Gordan Bunoza, Dragan Paljić - Patryk Małecki, Radosław Sobolewski, Nourdin Boukhari (61. Cezary Wilk), Łukasz Garguła (79. Andres Lorenzo Rios), Andraz Kirm - Paweł Brożek (88. Maciej Żurawski).

Lechia Gdańsk: Paweł Kapsa - Deleu, Sergejs Kożans, Krzysztof Bąk, Hubert Wołąkiewicz (51. Marcin Kaczmarek) - Ivans Lukjanovs (71. Piotr Wiśniewski), Paweł Nowak, Abdou Traore, Łukasz Surma, Paweł Buzała (61. Tomasz Dawidowski) - Bedi Buval.