Woicki poprowadzi polskich siatkarzy na uniwersjadzie w Neapolu

PS
Paweł Woicki będzie prowadził reprezentację siatkarzy na uniwersjadzie
Paweł Woicki będzie prowadził reprezentację siatkarzy na uniwersjadzie Sylwia Dąbrowa
Były reprezentant Polski, a dziś jeden z asystentów Vitala Heynena w reprezentacji Polski Paweł Woicki będzie trenerem polskiej drużyny siatkarzy na 30. Letniej Uniwersjadzie w Neapolu.

Woicki to wciąż aktywny siatkarz, który występuje w Indykpolu AZS Olsztyn. W swojej karierze był zawodnikiem też dwóch innych AZS – AZS Politechniki Warszawskiej i AZS Częstochowa, a ponadto występował w Resovii Rzeszów, Łuczniczce Bydgoszcz i PGE Skrze Bełchatów. Był reprezentantem Polski, a na swoim koncie ma tytuł mistrza Europy wywalczony w 2009 roku oraz brązowy medal Ligi Światowej w 2011. Dwukrotnie – w Izmirze w 2005 i w Bangkoku w 2007 roku – występował w reprezentacji na letniej uniwersjadzie.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że to mnie została powierzona misja prowadzenia drużyny w trakcie uniwersjady. Trener Vital Heynen zapowiedział, że będzie się blisko przyglądał naszej kadrze i nas wspierał – mówi Paweł Woicki. Wybór Woickiego został podjęty przy akceptacji prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacka Kasprzyka.

Drugim trenerem reprezentacji siatkarzy na uniwersjadzie będzie wielokrotny reprezentant Polski, wicemistrz świata z 2006 i mistrz Europy z 2009 roku Daniel Pliński. Reprezentacja przygotowania rozpocznie 10 czerwca, a zgrupowanie odbędzie się w Nowym Dworze Mazowieckim.

30. Letnia Uniwersjada odbędzie się w dniach 3-14 lipca w Neapolu. Polscy siatkarze w rozgrywkach grupowych zagrają z Kanadą, Brazylią, Iranem i Francją.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

kup teraz

CENEO.PL

Realme C31 4/64GB Zielony

-

599,00 zł
Materiały promocyjne partnera

Reprezentacja Polski. Rzecznik PZPN o problemach w kadrze

Materiał oryginalny: Woicki poprowadzi polskich siatkarzy na uniwersjadzie w Neapolu - Gazeta Pomorska

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie