Wspaniałe skoki i rzuty Podlasian na mistrzostwach w Londynie

mark
!!! zdjecia nie moga byc uzywane do tworzenia obrazow ruchomych nie moga byc rowniez ich czescia, zdjecia nie moga byc uzyte do celow komerycjnych w tym reklam itp!!! 12.08.2017 londyn, queen elizabeth olympic park, stadion,  iaaf world championships in athletics,  mistrzostwa swiata w lekkiej atletyce,  nz kamila licwinko, skok wzwyz kobiet, high jump women,  fot. andrzej banas / polska press
!!! zdjecia nie moga byc uzywane do tworzenia obrazow ruchomych nie moga byc rowniez ich czescia, zdjecia nie moga byc uzyte do celow komerycjnych w tym reklam itp!!! 12.08.2017 londyn, queen elizabeth olympic park, stadion, iaaf world championships in athletics, mistrzostwa swiata w lekkiej atletyce, nz kamila licwinko, skok wzwyz kobiet, high jump women, fot. andrzej banas / polska press Andrzej Banas / Polska Press
Kończy się 2017 rok. Przed nami rok Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang oraz piłkarskiego mundialu w Rosji. Tradycyjnie zapraszamy na roczne podsumowanie osiągnięć podlaskich sportowców.

SIERPIEŃ
6 – Damian Czykier (Podlasie Białystok) w eliminacjach mistrzostw świata w Londynie w biegu na 110 m przez płotki był trzeci z czasem 13,53 s i awansował do półfinału. W półfinale z czasem 13,42 s był piąty i ostatecznie został sklasyfikowany na 14. miejscu.

12 – Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok) z najlepszym wynikiem kwalifikacji awansował do finału rzutu młotem mistrzostw świata w Londynie.W finale Nowicki zdobył brązowy medal wynikiem 78,03 m. Kamila Lićwinko wywalczyła także brąz wynikiem 199 cm (wyrównany rekord życiowy na otwartym stadionie).
Martyna Dąbrowska wywalczyła także brązowy medal w sztafecie 4x400 metrów chociaż nie pobiegła w finale. Startowała jednak w biegu eliminacyjnym.

20 – Paweł Wierzbicki w drugiej walce zawodowej wygrał na gali w Międzyzdrojach z Miszą Manukjanem już w I rundzie.

27 – Daria Zabawska z Podlasia Białystok zajęła 4. miejsce na Uniwersjadzie w Tajpei – 56,58 m. Srebro wywalczyła Klaudia Kardasz w kuli, a brąz Damian Czykier w biegu na 110 m przez płotki. Złoty krążek wywalczyła Martyna Dąbrowska w sztafecie 4x400 metrów, biegnąc także w eliminacjach, a nie w finale.

29 – Rafał Rosolski (UKS Dojlidy Białystok) w kajakowych mistrzostwach świata w czeskich Racicach wywalczył 8. miejsce na 1000 metrów dwójce z Bartoszem Stabno z Posnanii Poznań.

WRZESIEŃ
4 – Lekkoatleci Podlasia Białystok zajęli 3. miejsce w drużynowych mistrzostwach Polski.

4 – Rafał Rosolski został mistrzem Polski w K1 na 1000 metrów i w K2 na 1000 metrów (konkurencja olimpijska) razem z Pawłem Florczakiem (Dojlidy Białystok). Duet Dojlid zajął także trzecie miejsce w K2 na 500 m. Mistrzostwa Polski w kajakarstwie rozegrane zostały w Poznaiu.

9 - Natalia Maliszewska wygrała wyścig na dystansie 500 metrów w zawodach Invitation Cup w Heerenven w Holandii.

PAŹDZIERNIK
8 – Dariusz Snarski w wieku 49 lat stoczył ostatnia swoją walkę na zawodowym ringu pokonując Czecha Richarda Waltera.

8 – Bartosz Konopko (ŁKS Juvenia Białystok) w Pucharze Świata w Budapeszcie na 500 metrów zajął 9 miejsce. Także dziewiąta była Natalia Maliszewska na 500 metrów.

LISTOPAD
4 – Katarzyna Rutkowska z Podlasia Białystok w belgijskim Mol wygrała bieg przełajowy na 5,5 kilometra.

12 – Adam Chlabicz z Białostockiego Klubu Oyama zajął 3. miejsce w mistrzostwach Europy w kat. ciężkiej (plus 80 kg) w konkurencji knockdown.

12 – Natalia Maliszewska zajęła 13. miejsce na dystansie 500 metrów Pucharu Świata w Szanghaju w short tracku zapewniając sobie start w ZIO w Pjongczang.

26 – Maciej Tercjak z Łomżyńskiego Klubu Karate wywalczył dwa złote medale Pucharu Europy w Karate Kyokushin, które odbyły się w Bukareszcie. Zawodnik z Łomży stanął na najwyższym stopniu podium w kata indywidualnym i drużynowym.

26 – Katarzyna Rutkowska (Podlasie Białystok) w biegu przełajowym na dystansie 8,3 km z cyklu European Athletics Cross Country Permit w holenderskim Tilburgu zajęła 4. miejsce.

GRUDZIEŃ
4 - Piotr Łobodziński z LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża czwarty raz z rzędu wygrał prestiżowe Vertical World Circuit w bieganiu po schodach.

18 - Julia Szymczak z ATS Białystok zajęła trzecie miejsce na turnieju z cyklu Grand Prix Polski juniorek w Ostródzie.