Wspaniałe zwycięstwo koszykarzy Tura

Krzysztof Jankowski
Daniel Byliniak (przy piłce) z Tura Bielsk Podlaski i Leszek Karwowski
Daniel Byliniak (przy piłce) z Tura Bielsk Podlaski i Leszek Karwowski A. Zgiet
Bielsk Podlaski. Drugoligowi koszykarze Tura Bielsk Podlaski rozegrali wspaniały mecz i pokonali faworyzowaną Polonię 2011 Warszawa 84:80.

Mecz zaczęł się bardzo niespodziewanie, bo od olbrzymiej przewagi gospodarzy. Świetnie rozgrywał piłkę Robert Byliniak, a punktowali jego koledzy. Po 3 minutach opiekun gości Mladen Starcević wziął czas, ale przerwa ta na niewiele pomogła. Kuczyński dorzucił dwa kosze i Tur objął sensacyjne prowadzenie: 17:2, a chwilę później nawet 20:4!
- Goście byli zbyt butni. Wyszli na parkiet z przekonaniem o swojej wyższości. Nawet gdy prowadziliśmy kilkunastoma punktami, to ich trener był pewien zwycięstwa. I to się na nich zemściło - mówił po meczu trener Tura Andrzej Sinielnikow.
Dopiero, gdy w naszpikowanej reprezentacyjnymi gwiazdami drużynie gości pojawił się Krzysztof Sidor, ich gra zaczęła się zazębiać. Warszawiacy zaczęli odrabiać straty. Pod tablicami górował Leszek Karwowski, a w rzutach rozkręcał się Marcin Dutkiewicz. Aby utrzymać do przerwy prowadzenie na parkiet musiał wyjść sam trener Tura Andrzej Sinielnikow. Po zmianie stron kilka nieudanych zagrań zanotował Michał Zalewski, a doświadczeni goście skrupulatnie z nich skorzystali i przed czwartą kwartą prowadzili już 61:55. - Na szczęście nasi zawodnicy nie stracili wiary w siebie, tylko nadal atakowali - podkreślał menedżer Tura Paweł Miszczuk.
I - jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki - gra znowu się odmieniła. Sinielnikow rozprowadzał akcje i wjeżdżał pod kosz, a dwie minuty przed końcem meczu trafił z dystansu, wyprowadzając znowu gospodarzy na prowadzenie 75:74. Kibice na trybunach szaleli, a gwiazdom z Polonii piłka zaczęła wypadać z rąk. Tur ostatecznie sensacyjnie wygrał z jednym z faworytów II-ligowych rozgrywek 84:80.

Tur Bielsk Podlaski - Polonia 2011 Warszawa 84:80 (22:15, 17:23, 16:23, 29:19)

Tur Bielsk Podlaski: R. Byliniak, D. Byliniak 18 (1x3), Kowalewicz 9, Kuczyński 19 (1x3), Rzepiejewski 19 oraz: Sinielnikow 16 (1x3), Zalewski 3 (1x3), Ćwikowski, Kiluk, Potrykus.
Polonia 2011 Warszawa: Strychalski, Dutkiewicz 26 (4x3), Tracewicz, Mokros 5, Karwowski 16 (2x3) oraz: Prażmo 12, Sidor 12, Popiołek 7, Chomka 2.
Sędziowali: Jacek Woch (Gdańsk) oraz Mariusz Nawrocki (Lublin).