Wspaniały finał drużynowych mistrzostw Polski. Hubal Białystok mistrzem

Hubal Białystok mistrzem Polski
Hubal Białystok mistrzem Polski Hubal
Badmintoniści Hubala Białystok powrócili na mistrzowski tron. W arcyciekawym finale Lotto Ekstraligi pokonali obrońcę tytułu SKB Litpol Malow Suwałki 4:3.

Suwalskiej drużynie nie udało się obronić złotego medalu i sięgnąć już po 19. tytuł. W emocjonującym meczu o złoto suwalczanie przegrali z Hubalem Białystok 3:4.

Finał z udziałem czterech najlepszych drużyn rozegrany został w podwarszawskim Józefosławiu w ośrodku przygotowań kadry narodowej. W spotkaniach półfinałowych, zgodnie z planem, zwycięstwa odniosły oba nasze zespoły. SKB Litpol Malow Suwałki zwyciężył ABRM Warszawa 4:2, a Hubal Białystok pokonał KU AZS UM Łódź 4:0.

Po dwóch godzinach odpoczynku rozpoczął się wielki finał. Białostocka drużyna zaskoczyła rywala zestawieniem gier indywidualnych kobiet. Alesja Zajcewa pokonała 2:1 Marię Ulitinę, a Natalia Pierminowa wygrała 2:0 z Anastazją Chomicz. Z kolei w meczach singlistów Danylo Bosnbiuk z SKB Litpol-Malow Suwałki pokonał Krzysztofa Jakowczuka, a Mateusz Świerczyński (SKB) uległ Michałowi Rogalskiemu i było 3:1 dla Hubala.

W grze deblowej górą byli suwalczanie. Po zaciętym starciu Danylo Bosniuk, Łukasz Moreń pokonali parę Michał Rogalski, Paweł Śmiłowski 15:13, 15:13.

Do remisu, po istnym horrorze, doprowadziły Anastazja Chomicz i Maria Ulitina. Broniąc dwie lotki meczowe wygrały 16:14 w trzecim secie z Wiktorią Dąbczyńską i Agnieszką Wojtkowską.

Gra mieszana był pokazem niezwykłej odporności Hubalczyków. W pierwszym secie Paweł Śmiłowski i Agnieszka Wojtkowska łatwo wygrali 15:11 z bardzo doświadczonymi 34-letnim Łukaszem Moreniem i 39-letnią Kamila Augustyn. W drugim secie para suwalska prowadziła już 10:2 i przegrała do trzynastu.

I tak Hubal Białystok wygrał 4:3 i po raz drugi w historii stanął na najwyższym podium drużynowych mistrzostw Polski.

Lotto Ekstraliga Badmintona
Półfinały:
SKB Litpol-Malow Suwałki - ABRM Warszawa 4:2
Danylo Bosniuk - Bartosz Krajewski 2:0 (15:5, 15:8)
Mateusz Świerczyński - Mateusz Dubowski 0:2 (12:15, 10:15)
Maria Ulitina - Zuzanna Jankowska 2:0 (15:13, 15:9)
Anastazja Chomicz - Zofia Tomczak 2:0 (15:8, 15:2)
Łukasz Moreń, Michał Sobolewski - Miłosz Bochat Adam Cwalina 0:2 (11:15, 6:15)
Anastazja Chomicz, Maria Ulitina - Jankowska, Kwasnik 2:0 (15:12, 15:9)

KU AZS UM Łódź - UKS Hubal Białystok 4:0
Piotr Wasiluk-Krzysztof Jakowczuk 0:2 (13:15, 8:15)
Jacek Kołumbajew-Michał Rogalski 0:2 (4:15, 6:15)
Anastasiia Semenova-Natalia Perminova 0:2 (10:15, 11:15)
Airina Marushchak-Alesia Zajtsava 0:2 (13:15, 5:15)

Danylo Bosniuk, Łukosz Moreń - Michal Rogalski, Paweł Śmiłowski 15:13, 15:13;
Anastazja Chomicz, Maria Ulitina - Wiktoria Dąbczyńska, Agnieszka Wojtkowska 12:15, 15:19, 16:14;
Łukasz Moreń, Kamila Augustyn - Paweł Śmiłowski, Agnieszka Wojtkowska 11:15, 13:15.

Mecz o III miejsce: KU AZS UM Łódź – ABRM Warszawa 4:1

Skład drużyny UKS Hubal Białystok sezonu 2020/2021 (w nawiasie-liczba zwycięstw):
Kobiety: Elżbieta Basowa (10), Wiktoria Dąbczyńska (7), Weronika Górniak (4), Karolina Janowska (4), Magda Konieczna, Natalia Perminova (11), Edyta Rogalska (1), Agnieszka Wojtkowska (4), Alesia Zajcewa (10);
Mężczyźni: Adrian Dziółko (9), Krzysztof Jakowczuk (10), Maciej Poulakowski, Michał Rogalski (12), Wojciech Szkudlarczyk (10), Paweł Śmiłowski (11).
Trener: Grzegorzewski Waldemar.