Wybory w podlaskiej Samoobronie odbyły się zgodnie z...

  Wybory w podlaskiej Samoobronie odbyły się zgodnie z oczekiwaniami Andrzeja Leppera

  (ka)

  Gazeta Współczesna

  Gazeta Współczesna

  Genowefa Wiśniowska, posłanka Samoobrony RP, została przewodniczącą wojewódzkich struktur tej partii na Podlasiu. Była jedyną kandydatką na to stanowisko. Poparło ją 97 delegatów ze 128 biorących udział w wyborach, które odbyły się w Białymstoku 2 maja. Wiśniowską rekomendował Andrzej Lepper, przewodniczący Samoobrony.
  Genowefa Wiśniowska już oficjalnie jest liderką podlaskiej Samoobrony

  Genowefa Wiśniowska już oficjalnie jest liderką podlaskiej Samoobrony ©P. Niemczynowicz

  - Do tej pory Podlasie nie miało szczęścia do przywódców. Nie trafiliśmy wcześniej na osobę zaangażowaną sercem, poświęcającą czas, a nawet własną rodzinę dla spraw partii. Sądzę, że teraz będzie inaczej - stwierdził A. Lepper.
  Przewodniczący podkreślił, że nie ma powrotu do Samoobrony dla radnych wojewódzkich, którzy nie wystąpili z rządzącej koalicji w podlaskim sejmiku, ani też dla Leona Żero, poprzedniego przewodniczącego Samoobrony na Podlasiu.
  - Pan Żero został zawieszony w pełnieniu obowiązków, bo nie wykonywał poleceń partii, tylko realizował własną politykę - powiedział Lepper. - A u nas drzwi otwierają się tylko w jedną stronę. Nie ma więc dla niego powrotu.
  Obowiązki Leona Żero od jesieni pełniła właśnie Genowefa Wiśniowska. Od 2 maja przewodniczy podlaskim strukturom oficjalnie. Jej głównym celem jest - jak zapewnia - realizowanie programu partii i stworzenie struktur Samoobrony we wszystkich powiatach.
  - Obecnie mamy wybrane władze w 13 powiatach. Nie ma nas jeszcze w powiatach: kolneńskim, zambrowskim i wysokomazowieckim - powiedziała Wiśniowska. - Ale wiem, że ludzie czekają tam na Samoobronę.
  Lepper postawił jednak przed przewodniczącą trudne zadanie - w najbliższych wyborach parlamentarnych Samoobrona ma zdobyć na Podlasiu aż 51 proc. głosów.
  Lepper zabronił też radnym wojewódzkim, należącym wcześniej do jego partii, używania nazwy Samoobrona. Zapowiedział, że w poniedziałek prześle do nich i przewodniczącego podlaskiego sejmiku pismo, w którym oficjalnie zabroni używania tej nazwy. Jeśli to nie przyniesie skutku, sprawa ma trafić do sądu.

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo