Wygrane koszykarzy Tura i Żubrów

Żubry Białystok w swojej hali wygrały 102:91 z drużyną Shmoolky Warszawa.
Żubry Białystok w swojej hali wygrały 102:91 z drużyną Shmoolky Warszawa. brak
W dziewiątej kolejce II ligi koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski i Żubrów Leo-Sped Białystok wygrali mecze w swoich halach.

Bielszczanie pokonali 80:65 AZS UJK Kielce. 44 punkty w tym spotkaniu zdobył Łukasz Kuczyński, co stanowi ponad połowę dorobku zawodników Tura. Na wynik Kuczyńskiego złożyło się 11 celnych rzutów z gry za dwa punkty i pięć celnych za trzy punkty. W sumie zawodnik rzucał z gry ze skutecznością ponad 59 procent oraz był bezbłędny w rzutach osobistych (7 na 7).

To była piąta z rzędu wygrana Tura, który w niedzielę zagra na wyjeździe z KKS Kutno.

Natomiast po serii porażek w końcu wygrała ekipa białostockich Żubrów. Podopieczni Jakuba Jakubca pokonali 102:91 Shmoolky Warszawa. W pierwszej połowie nic nie zapowiadało wygranej gospodarzy. Szybsi i trafiający z większą skutecznością goście prowadzili 50:44. W drugiej części Żubry wzmocniły obronę i mozolnie odrabiały straty. Wreszcie w końcówce trzeciej kwarty po rzucie Krzysztofa Kalinowskiego wyszły na prowadzenie 70:68. W ostatniej odsłonie meczu chyba przełomowym momentem był blok Marcina Monacha po którym piłkę przejął Kalinowski i rzutem za trzy punkty wyprowadził Żubry na prowadzenie 76:68. Swoje dołożyli także młodzi zawodnicy białostockiej ekipy. Mateusz Niewiński i Patryk Andruk w czwartej kwarcie trafili po dwa razy za trzy punkty.
- Było ciężko. Do przerwy przegrywaliśmy sześcioma punktami - mówił Kalinowski. - Oglądaliśmy grę przeciwnika przed meczem i wiedzieliśmy, że to zespół, który jest niewygodny przegrywając różnicą nawet 20 punktów. W pierwszej połowie rzucili 50 punktów. Siedziało im niemal wszystko, nawet przypadkowe rzuty o deskę.

W niedzielę Żubry zagrają na wyjeździe z Sokołem Ostrów Mazowiecka.

Tur Basket Bielsk Podlaski - AZS UJK Kielce 80:65 (28:15, 18:14, 11:21, 23:15)
Tur: Kuczyński 44, Milewski 10, Kus 7, Mateusz Bębeniec 5, Pisarczyk 4, Zielinko 4, Bal 3, Bajtus 3, Maciej Bębeniec.

Żubry Leo-Sped Białystok - Shmoolky Warszawa 102:91 (23:25, 21:25, 26:18, 32:23)
Żubry: Kalinowski 23, Misiewicz 22, Zabielski 22, Niewiński 16, Andruk 6, Bombrych 5, Łotowski 4, Monach 2, Borowik 2.

Inne wyniki 9. kolejki
Rosa Sport Radom - KK Warszawa 63:84, AZS Echo Kielce - Stal Stalowa Wola 50:77, Start Lublin - Sokół Ostrów Mazowiecka 59:69, Księżak Łowicz - UMCS Lublin 71:62, AZS SG Łódź - KKS Kutno 84:52.