Wygrane podlaskich koszykarzy we własnych halach

Żubry Białystok wygrały u siebie z AZS UJK Kielce
Żubry Białystok wygrały u siebie z AZS UJK Kielce Anatol Chomicz
Żubry Leo-Sped Białystok we własnej sali wygrały 80:77 z AZS UJK Kielce. Tur Basket Bielsk Podlaski także u siebie rozbił 81:53 Rosę Sport Radom.

Białostoczanie w spotkaniu pokazali bardzo duże wahania formy. Podopieczni Jakuba Jakubca wyraźnie wygrali pierwszą i trzecią kwartę, ale w dwóch pozostałych byli zdecydowanie gorsi. W efekcie ich wygrana nie była pewna prawie do samego końca. Przez ostatnie trzy minuty gospodarze nie zdobyli punktu, ale rywalom nie udało się odrobić wszystkich strat.

– Nie wiem skąd te wahania się biorą – przyznaje Jacek Zaniewski, prezes Żubrów. – Gramy w różnych konfiguracjach w składzie, bo czasami więcej okazji na grę dostają młodzi, starsi grają z młodymi. Także w sumie nie można powiedzieć, że przegrywamy jak na boisku są młodzi koszykarze. Ale w sumie najważniejsze jest zwycięstwo i kolejne dwa punkty.

To druga wygrana Żubrów w ostatnich trzech kolejkach.
– Już ten bilans wygląda zdecydowanie lepiej i teraz naprawdę szkoda dwóch porażek poniesionych po niefortunnych końcówkach – analizuje Zaniewski. – Teraz bylibyśmy spokojnie w połowie stawki, tak jak sobie w sumie zakładaliśmy.
Natomiast już w środę Żubry zagrają zaległy mecz z prowadzącym w tabeli i jedynym niepokonanym w rozgrywkach zespołem KK Warszawa. To spotkanie o godzinie 20 w sali VILO w Białymstoku.

Z kolei koszykarze Tura wczoraj bez większych problemów wygrali z Rosą Sport Radom. Była obawa, że rywale na to spotkanie przyjadą z zawodnikami reprezentującymi na co dzień ten klubu w I lidze, ale tak się nie stało. Trzon drużyny gości stanowili nastolatkowie. W tej sytuacji już po pierwszej kwarcie drużyna prowadzona przez Kamila Zakrzewskiego miała kilkanaście punktów przewagi, a w dalszej części spotkania tylko powiększała dystans. W meczu nie zagrał nie w pełni zdrowy lider bielskiego zespołu – Łukasz Kuczyński.

W następnej kolejce Tur zagra na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola.

Żubry Leo -Sped Białystok – AZS UJKKielce 80:77 (27:18, 17:26, 26:15, 10:18)
Żubry: Kalinowski 22, Zabielski 21, Misiewicz 15, Kujawa 10, Monach 4, Bombrych 3, Niewiński 3, Łotowski 2, Andruk, Małyszko.

Tur Basket Bielsk Podlaski – Rosa Sport Radom 81:53 (25:12, 19:18, 21:11, 16:12)
Tur: Pisarczyk 13, Bajtus 13, Kus 12, Zielinko 10, Milewski 10, Bal 8, Mateusz Bębeniec 6, Maciej Bębeniec 6, Kiluk 3, Półtorak, Tomczuk.

Inne wyniki 11. kolejki
Shmoolky Warszawa – Sokół Ostrów Mazowiecka 86:73, AZS Echo Kielce – UMCS Lublin 67:85, KK Warszawa – Księżak Łowicz 63:56, AZSSG Łódź – Stal Stalowa Wola 75:71, KKS Kutno – Start Lublin 76:38.