Wyniki:

Przemysław Sarosiek, Krzysztof Sokólski [email protected]; [email protected]
Nie było większych niespodzianek w meczach 4. rzutu podlaskiego Pucharu Polski. Faworyci awansowali dalej, choć niektórzy zrobili to dopiero po dogrywce.

Sensacją pachniało w Krypnie. Trzecioligowa Warmia Grajewo potwornie męczyła się z Krypnianką. Po regulaminowych dziewięćdziesięciu minutach gry był remis 1:1. W dogrywce więcej sił zachowali goście, choć do ostatnich sekund musieli drżeć o wynik.

Freskovita gromi
Podobnych problemów nie miała Freskovita Wysokie Mazowieckie, która rozgromiła 6:0 Olimpię Zambrów. - Ten mecz po prostu trzeba było wygrać i wygraliśmy. Jestem tylko trochę niepocieszony, bo gdybyśmy wykazali się lepszą skutecznością, wynik byłby dwucyfrowy - powiedział trener Freskovity Piotr Zajączkowski.

Rozbite Michałowo
Wśród czwartoligowców zawiódł jedynie zespół z Michałowa. Ekipa beniaminka przyjechała do Białegostoku w rezerwowym składzie, opartym na juniorach grających na co dzień w B klasie. Nic dziwnego, że wysoko i zasłużenie przegrała 0:4 z Włókniarzem. Rezultat mógł być wyższy. Gospodarze zmarnowali kilka doskonałych okazji, a dwukrotnie bramkarza z Michałowa wyręczył słupek. WGródku męczył się także inny czwartoligowy beniaminek:Iskra Narew. Podopieczni trenera Dariusza Pawełki do pokonania A-klasowego Gryfu potrzebowali dogrywki. Gola na wagę wygranej strzelił w 112 minucie sam grający szkoleniowiec.
Niespodzianki nie było w Choroszczy. Supraślanka pewnie pokonała miejscową Narew Łyski 3:1, chociaż wszystkie gole strzeliła grając w... dziesiątkę.Tuż przed przerwą drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną obejrzał Paweł Surynowicz. Osłabienie nie przeszkodziło czwartoligowcom w pokonaniu ambitnych gospodarzy, którzy w 90 minucie strzelili honorowego gola z rzutu karnego.

Wyniki:

Dąb Dąbrowa Białostocka - Sokół Sokółka 0:3 (0:0). Bramki: Bezubik 64, Toczydłowski 69, Lech 89.
Włókniarz Białystok - KS Michałowo 4:0 (1:0). Łoś 19, Petelski 67, Pabian 80, Mystkowski 85.
Magnat Juchnowiec - Piast Białystok 0:2 (0:1). Gościk 20-karny, E. Czarnowski 70
Narew Łyski Choroszcz - Supraślanka Supraśl 1:3 (0:0). G.Jurguć 90-karny - Rakowski 57, 86, Tomar 70
Promień Mońki - Wissa Szczuczyn 3:4 (2:2). Kiszło 1, Kulikowski 30, Studniarek 85 -Wysocki 7, 57-karny, Łapiński 31, P. Świderski 65.
Skra Wizna - Orzeł Kolno 1:2 (1:2). Makowski 10 - Sawko 21, Brzeziński 25.
Orlęta Czyżew - Hetman Białystok 1:4 (1:4). R. Cimochowski 25 - Kujawski 8, Baranowski 15, 35, 40.
Orzeł Łapy Szołajdy - Pogoń Łapy 1:5 (1:3). Niwiński 90 - Minow 16, 44, Giedrojć 63, 65, Kulesza 40;
Gryf Gródek - Iskra Narew 1:2 (1:1, 1:1). Kitlas 75 - Talecki 1, Pawełko 112.
Krypnianka Krypno - Warmia Grajewo 2:3 (1:1, 1:1). Gryc 27, Gawędzki 105 - Tuzinowski 17, Guzowski 98, Gołębiewski 102.
Olimpia Zambrów - Freskovita Wysokie Mazowieckie 0:6 (0:3). Kołodziejczyk 14, Gołębiewski 35, 58, Ryłka 40-karny, 75-karny, Żaglewski 72.
Perspektywa Łomża - Jagiellonia IIBiałystok 0:3 (0:2). Sokół 20, Juzwa 37, Wołczyk 75.
MKS Mielnik - Tur Bielsk Podlaski 1:6 (1:3). Bałazy 15 - Wróblewski 22, Galiński 29, M. Jakubowski 38, Szmurło 49, Pawluczuk 86, A. Kiszko 88.
OSiR Puszcza Hajnówka - Cresovia Siemiatycze 0:3 (0:2). Wojnar 20, 40, Marchel 89.

s Wyniki wczorajszych spotkań: Pomorzanka Sejny - Wigry Suwałki 1:8, Gieret Giby - POMSparta Augustów 0:2.