XV Ogólnopolski Turniej Tańca Młodzieżowego Wirująca Strefa. W tym roku zaskoczyły dzieci

(BJK)
W tym roku dzieci zaskoczyły inwencją swoich pokazach
W tym roku dzieci zaskoczyły inwencją swoich pokazach Bartosz J. Klepacki
Około 300 tancerzy z Polski, Białorusi i Rosji, stawało na głowie, aby zwyciężyć w XV jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Młodzieżowego „Wirująca Strefa”.

Kategorii tanecznych oraz wiekowych było tak wiele, że w miniony weekend każdy miłośnik tańca mógł podziwiać do woli układy często naszpikowane wieloma elementami akrobatycznymi. Było na co popatrzeć.

W hali im. Olimpijczyków Polskich, gdzie odbywały się weekendowe zawody, na parkiecie oprócz tych, którzy stawiali swoje pierwsze taneczne kroki, można było zobaczyć czołowych zawodników znanych z telewizyjnych programów „Got To Dance”, „You Can Dance” czy „Mam talent”.

- Aplauz dla wszystkich tańczących głów i wygranych - tak gratulowała Anna YouYa Jujka, choreografka, tancerka, jurorka tegorocznej edycji „Wirującej Strefy”.

Młodzi tancerze z naszego województwa zdominowali kategorię hip hop, zajmując całe podium. I tak w solo do lat 11 najlepsza była Wiktoria Czerniawska z Białegostoku. Drugie miejsce zajął Adam Ogryzko też z Białegostoku, a trzecie - Kasandra Siewert z Czarnej Białostockiej. W duetach do lat 11 bezkonkurencyjne były dziewczynki z Czarnej Białostockiej Julia Ostrowska i Nina Żemojduk (1. miejsce), Weronika Sepko i Oliwia Ptasińska (2. miejsce), Kamila Boszko i Kinga Grynczel (3. miejsce).

W formacjach do lat 11 wygrała B.K. KID’S z Łomży. Druga była Fart II z Czarnej Białostockiej, a trzecia Young Cats z Białegostoku. W solo 12-15 lat triumfowała Natalia Fiłończuk z Białegostoku, Na drugim i trzecim stopniu podium stanęły łomżanki: Wiktoria Kosmowska i Natalia Kisiel.