MKTG SR - pasek na kartach artykułów

XX Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w powiecie”. Spotkanie w I LO im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim. Zobacz zdjęcia!

OPRAC.: PLanR
Bielsk Podlaski, 20.02.2024
Bielsk Podlaski, 20.02.2024 Dariusz Piekut / PB
Dziesięciu wystawców zaprezentowało swoje stoiska w tegorocznej edycji wydarzenia „Uczelnie w powiecie”, którego organizatorem jest redakcja dwutygodnika „Wieści Podlaskie”. Wczoraj (20.02) placówki edukacyjne zaprezentowały swoją ofertę w I LO w Bielsku Podlaskim. W lutym i marcu uczelnie odwiedzą 11 szkół ponadpodstawowych w regionie.

„Uczelnie w powiecie”

W 2024 roku przedstawiciele uczelni biorą udział w XX Prezentacjach Edukacyjno-Doradczych „Uczelnie w powiecie”. Na trasie jest osiem miast powiatowych województwa podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Spotkania z młodzieżą rozpoczęły się w Siemiatyczach (19.02) i Bielsku podlaskim (20.02), a skończą w Grajewie.

Zobacz jak wyglądało spotkanie licealistów z przedstawicielami szkół wyższych:

Tak wyglądało zeszłoroczne spotkanie w popularnych "Kościuchach"

Podczas prezentacji szkół uczniowie szkół średnich mogą dowiedzieć się wielu informacji o szkołach wyższych, zasadach dostania się na wymarzony kierunek, progach punktowych, miejscach w akademikach, zajęciach dodatkowych czy infrastrukturze placówek.

Politechnika Białostocka w bielskim liceum

Jak zwykle w akcji bierze udział Politechnika Białostocka. Uczniowie LO mieli okazję zadać studentom i pracownikom Politechniki Białostockiej pytania dotyczące studiów. Z takiej możliwości chętnie korzystali uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych.

Bielsk Podlaski, 20.02.2024
Bielsk Podlaski, 20.02.2024 Dariusz Piekut / PB

Bezpośrednie spotkania z młodzieżą, rozmowy o studiach, rekrutacji, życiu studenckim, szansach na rozwój zainteresowań, mają ogromną wartość. Dla potencjalnych kandydatów na studia to źródło sprawdzonych informacji. Dla uczelni – szansa na poznanie oczekiwań młodzieży. Dlatego Politechnika Białostocka co roku stara się odwiedzać szkoły, uczestniczyć w targach edukacyjnych, szeroko informować o zasadach rekrutacji i ofercie kierunków, każdego roku uaktualnianej o kierunki zgodne z rozwojem technologii, a także zapotrzebowaniem rynku pracy.

Pierwsza tegoroczna prezentacja w Siemiatyczach:

– Architektura to mój wymarzony kierunek. Już od pewnego czasu chodzę na kurs rysunku odręcznego i przygotowuję się do zdania egzaminu na studia. Dlatego cieszę się, że dziś mogłam zapytać osobiście o to, jak konkretnie wygląda rekrutacja na studia, co powinnam przygotować, jak przebiega egzamin z rysunku. Skorzystam też z Dnia Otwartego i wybiorę się na Wydział Architektury Politechniki Białostockiej, żeby obejrzeć wszystko z bliska – mówiła Dominika Tymińska.

Łukasz Petelczuk zainteresował się na stoisku Politechniki Białostockiej kierunkami, realizowanymi na Wydziale Informatyki.

– Uważam, że cała branża IT to przyszłościowy kierunek. Specjalistów w tej dziedzinie będzie potrzeba jeszcze długo. Fajnie było też usłyszeć, że Politechnika Białostocka współpracuje z uczelniami na całym świecie i studiując tu, można wyjechać na studia za granicę. Zwiedzić inny kraj, podszkolić język, poznać ludzi i kulturę – mówił licealista z Bielska Podlaskiego.

Cykl spotkań na Podlasiu

Przed przedstawicielami uczelni jeszcze wizyty w:

  • 21.02.2024 II LO w Hajnówce
  • 22.02.2024 Zespół Szkół nr 1 w Sokółce
  • 27.02.2024 Zespół Szkół nr 6 w Ełku
  • 28.02.2024 Zespół Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem
  • 29.02.2024 Zespół Szkół nr 1 w Zambrowie
  • 1.03.2024 Zespół Szkół nr 1 w Grajewie

Zobacz jak wyglądało spotkanie licealistów z przedstawicielami szkół wyższych:

Wszędzie tam uczniowie będą mogli spotkać ich pracowników i studentów, z którymi można porozmawiać o kierunkach studiów, zasadach rekrutacji, warunkach studiowania, rozwijaniu swoich pasji w kołach naukowych.

Źródło: kandydacipb.edu.pl

od 7 lat
Wideo

Kiedy i jak sprawdzić wyniki matur?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna