Zagraniczne starty lekkoatletów Podlasia Białystok

Damian Czykier z Podlasia
Damian Czykier z Podlasia Andrzej Szkocki/Polska Press
Dwójka zawodników Podlasia Białystok startowała w zagranicznych mityngach.

Paulina Mikiewicz–Łapińska na zawodach w fińskim Espoo zajęła drugie miejsce w biegu na 800 metrów. Podopieczna Tomasza Dąbrowskiego pokonała dystans w czasie 2:04,13 min. i przegrała z inną Polką Anna Sabat (2:03,39 min.). Nasza 25–letnia zawodniczka walczy o minimum na sierpniowe mistrzostwa Europy w Berlinie, które wynosi 2:02,00 min. Rekord życiowy Mikiewicz–Łapińskiej to 2:02,36 min.

Natomiast w Ostrawie na mityngu Zlata Tretra rywalizował płotkarz białostockiego klubu 25–letni Damian Czykier. W nienajlepszych warunkach atmosferycznych na dystansie 110 metrów przez płotki Polak z czasem 13,58 s zajął czwarte miejsce. Wygrał Francuz Pascal Martinot-Lagarde (13.45 s). Najlepszy wynik w tym sezonie Czykiera to 13,44 s, a minimum na Berlin wynosi 13,75 s.