MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mairbek Salimow z KS Wschód Białystok zdobył srebrny medal Memoriału Władysława Pytlasińskiego Polski Związek Zapaśniczy
W Warszawie odbył się 67 Memoriał Władysława Pytlasińskiego w Zapasach. Bardzo dobrze zaprezentował się Mairbek Salimow z KS Wschód Białystok zdobywając srebrny medal.

Warszawa stała się stolicą zapasów. W Arenie OSiR Włochy rozegrane zostały zawody w stylu klasycznym - 67. Memoriał Władysława Pytlasińskiego. Po nim odbywa się 29. Poland Open w zapasach kobiet oraz finały w stylu wolnym 23. Memoriału Wacława Ziółkowskiego

67. Memoriał Władysława Pytlasińskiego w zapasach w stylu klasycznym jest jednym z najbardziej prestiżowych turniejów w Polsce, rozgrywany w międzynarodowej obsadzie. W tym roku najmocniejszą ekipę wystawił Kirgistan na czele z wicemistrzem olimpijskim Akzhol Makhmudov. Nasz region i miasto Białystok reprezentował Mairbek Salimov, który to po dobrych walkach wywalczył srebrny medal w kategorii 63 kg.

Reprezentant KS Wschód Białystok pokonał Wojciecha Kuźmiaka 8:0 oraz Ukraińca Wiktora Petryka 7:4. W finale Mairbek Salimov uległ na punkty 4:11 zawodnikowi z Serbii Georgijowi Tibiłowi.