MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Złota ełckich bokserów

Paweł Tomkiewicz [email protected]
Młodzi bokserzy z MKB Mazur Ełk podczas międzynarodowego turnieju w Białymstoku odnieśli duży sukces. MKB Mazur Ełk
Najlepiej wypadli Kacper Arasimowicz i Daniel Jermak.

Kacper prezentuje agresywny styl walki. Daniel równie dobrze radzi sobie na ringu. Podczas drugiej rundy jego przeciwnik był dwukrotnie liczony.
W miniony weekend zawodnicy Miejskiego Klubu Bokserskiego Mazur Ełk wystartowali na V Międzynarodowym Wiosennym Turnieju Bokserskim Młodzieży w Białymstoku. Zgłosiło się do niego 55 zawodników i 11 zawodniczek z takich klubów jak UKS Boxing Sokółka, BKS Hetman Białystok, Zagłębie Konin, Niedźwiedź
Kętrzyn czy Cristal Białystok.

Najlepiej z ełczan spisał się Kacper Arasimowicz, który w kategorii wagowej 66 kg zdobył zloty medal.

- W eliminacjach znokautował w pierwszej rundzie Kamila Poświątnego z Cristal Białystok. W walce o pierwsze miejsce pokonał na punkty 3-0 Rafała Drobniucha z BKB Boxing Production - relacjonuje Tadeusz Biryło, trener ełckich bokserów. - Kacper prezentuje agresywny styl walki, jest zawodnikiem leworęcznym, dysponuje mocnym ciosem.

Złoty medal w kategorii wagowej 56 kg zdobył również Daniel Jermak. Pokonał on na punkty 3-0 Krzysztofa Szuberta również z BKB Boxing Production.
- Daniel przez całą walkę miał zdecydowaną przewagę, szczególnie w drugiej rundzie, gdzie jego przeciwnik był dwukrotnie liczony - dodaje Biryło.
W kategorii wagowej 75 kg Paweł Krzysztofowicz niestety nie znalazł przeciwnika.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki dotacjom w ramach grantów z ełckiego ratusza i starostwa powiatowego.