MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zmiany rozkładu pociągów w Podlaskiem. Inne godziny odjazdów, dodatkowe składy w weekendy i komunikacja zastępcza

OPRAC.:
Izabela Krzewska
Izabela Krzewska
Największa zmiana godzin kursowania dotyczy popołudniowego pociągu z Białegostoku do Ostrołęki, który od 9 czerwca będzie odjeżdżał 28 minut później. O 22 minuty wcześniej wystartuje za to pociąg z Białegostoku do Czyżewa po godz. 19
Największa zmiana godzin kursowania dotyczy popołudniowego pociągu z Białegostoku do Ostrołęki, który od 9 czerwca będzie odjeżdżał 28 minut później. O 22 minuty wcześniej wystartuje za to pociąg z Białegostoku do Czyżewa po godz. 19 Izabela Krzewska/ archiwum Polska Press
Nawet 30-minutowe przesunięcia godziny odjazdu pociągów, wstrzymanie na dobę ruchu pociągów na odcinku Białystok-Wasilków i wprowadzenie komunikacji zastępczej. To efekt kolejnych etapów modernizacji linii kolejowej Rail Baltica. Obok utrudnień, podróżnych czekają też dobre wiadomości. Wraca wakacyjny pociąg na trasie Białystok-Waliły, a w rozkładzie pojawi się dodatkowe połączenie Białystok-Suwałki. Pierwsze zmiany wchodzą w życie już w sobotę 8 czerwca.

W rozkładzie jazdy pociągów w Podlaskiem pojawią się dwa połączenia wakacyjne

Już od 8 czerwca rozpoczną kursowanie pociągi na trasie Białystok - Waliły. Jak w latach poprzednich, w każdy weekend pociągi „Poleski” i „Radunin” będą odjeżdżały z Białegostoku o godz. 9 i 16.05, a z Walił o godz. 10.25 i 17.08. Pociągi będą kursowały do 29 września i dodatkowo 15 sierpnia.

Czytaj też:

Nowością w tym sezonie letnim będzie dodatkowe połączenie na trasie Białystok - Suwałki. Pociąg „Necko” będzie kursował w piątki, soboty i niedziele począwszy od 5 lipca do 31 sierpnia.

  • Odjazd ze stacji Białystok zaplanowano na godz. 16.27, przyjazd do Suwałk na godz. 18.37.
  • W trasę powrotną pociąg wyruszy o godz. 19.04 i przyjedzie do Białegostoku o godz. 21.10.

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów w Podlaskiem z powodu modernizacji linii „Rail Baltica”

W związku z rozpoczęciem kolejnej fazy prac modernizacyjnych w obrębie stacji Białystok, w dniach 17 czerwca – 1 lipca na przystanku osobowym Białystok Zielone Wzgórza nie będzie czynny tor 3 przy peronie II.

- To oznacza, że w tych dniach wszystkie pociągi kursujące do/z Czeremchy i Hajnówki, a także pociąg relacji Kuźnica Białostocka-Ełk nie będą miały postoju na tym przystanku. Pozostałe pociągi do/z Ełku oraz pociągi na trasie Białystok – Szepietowo – Czyżew i Białystok – Łapy – Ostrołęka będą się zatrzymywały. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na rozkłady jazdy interesujących pociągów - podkreśla Renata Gerasimiuk z Podlaskiego Zakładu Polregio w Białymstoku.

Dodatkowo na 29 sierpnia zarządca infrastruktury PKP PLK zaplanował wykonanie prac związanych z modernizacją białostockiego węzła kolejowego. Z tego powodu na odcinku Białystok – Wasilków na jedną dobę zostanie całkowicie wstrzymany ruch pociągów. Za wszystkie pociągi kursujące w relacjach do/z Suwałk i Kuźnicy Białostockiej zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza.

Autobusy komunikacji zastępczej będą kursowały na trasie Białystok dworzec kolejowy – Wasilków przystanek kolejowy. W Wasilkowie będzie zmiana środka transportu z autobusu na pociąg lub odwrotnie. Będzie się to wiązało z wcześniejszymi odjazdami ze stacji początkowych lub późniejszymi przyjazdami do stacji końcowych. Prosimy o dokładne sprawdzenie rozkładu jazdy na ten dzień.

Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej oznakowanych logo Polregio, odbywa się na podstawie biletów kolejowych. Nie ma możliwości przewozu rowerów i wózków.

Zmiany rozkładu jazdy pociągów Polregio na pozostałych trasach w Podlaskiem

Najbliższa zmiana rozkładu jazdy będzie dotyczyła niemal wszystkich pociągów Polregio kursujących w Podlaskiem.

- W większości będą to zmiany godzin kursowania od kilku do kilkunastu minut, spowodowane kolejnymi etapami prac modernizacyjnych na „Rail Baltica” oraz na stacji Białystok - tłumaczy Renata Gerasimiuk z Polregio.

Największa zmiana godzin kursowania dotyczy pociągu do Ostrołęki odjeżdżającego obecnie z Białegostoku o godz. 16.40, który od 9 czerwca będzie odjeżdżał 28 minut później, tj. o godz. 17.18. Wcześniej natomiast, o 16 minut, będzie odjeżdżał pociąg powrotny z Ostrołęki do Białegostoku, obecnie odjeżdżający o godz. 19.38, a od 9 czerwca będzie odjeżdżał o godz. 19.22.

Zobacz także:

Na stacji Ostrołęka zachowane będą dogodne skomunikowania w kierunkach: Chorzele, Olsztyn, Tłuszcz. Na tej trasie, wraz z korektą rozkładu jazdy, zostanie uruchomiony nowy przystanek osobowy w miejscowości Kurpie, położony pomiędzy Śniadowem i Ostrołęką.

O 22 minuty wcześniej będzie odjeżdżał pociąg z Białegostoku do Czyżewa, który teraz odjeżdża o godz. 19.52, a od 9 czerwca o godz. 19.30.

Pragniemy zwrócić uwagę na wieczorny pociąg relacji Białystok – Czeremcha, odjeżdżający obecnie o godz. 19.20. Ten pociąg od 9 czerwca będzie odjeżdżał o godz. 19.15, ale w dniach 17 czerwca – 1 lipca jego odjazd został przesunięty o 30 minut później, na godz. 19.45.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna