Zwycięstwo zawodników Białostockiego Klubu Petanque w turnieju z okazji Konstytucji 3 Maja

Trzeciomajowe single w petanque
Trzeciomajowe single w petanque Urszula Łobaczewska
25 zawodniczek i zawodników z czterech klubów z Białegostoku, Liskowa i Dębicy wzięło udział w Turnieju "Trzeciomajowe Single" zorganizowanego z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zawody odbyły się na bulodromie w Parku Miejskim przy ul. Fredry w Białymstoku.

Turniej "Trzeciomajowe Single" zainaugurował sezon petanque w Białymstoku. W zawodach rozegranych w środę, 3 maja wzięło udział 25 zawodniczek i zawodników z czterech klubów z Białegostoku, Liskowa i Dębicy. Gospodarzem zawodów w Parku Miejskim przy ul. Fredry był Białostocki Klub Petanque.

Po sześciogodzinnej grze, przy słonecznej pogodzie, wyłoniono zwycięzców. Finał był wewnętrzną sprawą gospodarzy z Białostockiego KP. Zwyciężył w nim Michał Zaniewski pokonując Roberta Daniłowicza 13:10. Trzecie miejsce zajął Krystian Adamski z WNK Białystok.

W finale "B" zwyciężył Maurycy Klimaszewski (Białostocki Klub Petanque), a w finale "C" Andrzej Rybak z Klubu Petanque Wieprz Lubartów

Wyniki turnieju "Trzeciomajowe Single"
Finał "A"

1. Michał Zaniewski (Białostocki Klub Petanque)
  2. Robert Daniłowicz (Białostocki Klub Petanque)
  3. Krystian Adamski (WNBK Białystok)

Puchar „B”

1. Maurycy Klimaszewski (Białostocki Klub Petanque)
  2. Sławomir Meksuła (KP Wieprz Lubartów)
  3. Dariusz Wróblewski (KP Wieprz Lubartów)

Puchar „C”

1. Andrzej Rybak (KP Wieprz Lubartów)
  2. Urszula Klimaszewska (Białostocki Klub Petanque)
  3. Mariusz Stasiak (KP Wieprz Lubartów)

A już 13-14 maja kolejne turnieje w Białymstoku. W sobotę rywalizować będą dublety w zawodach II WidziMisiowych Bule, a w niedzielę, 14 maja, także konkurencja dubletów i III Puchar New Optica Salony Optyczne.