MKTG SR - pasek na kartach artykułów

20-lecie Akademii Łomżyńskiej. Uroczysty jubileusz i gala

red.
Akademia Łomżyńska świętowała swoje 20-lecie. Uroczysta gala odbyła się 13 czerwca. Była okazja do wspomnień i życzeń. Wręczono także nagrody i wyróżnienia osobom związanym z uczelnią oraz profesorom za ich dorobek naukowy.

20-lecie Akademii Łomżyńskiej. Uroczysta gala

Łomżyńska uczelnia powstawała w 2004 roku jako Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości. Profesor Dariusz Surowik, od 2017 roku rektor uczelni, która w 2023 roku otrzymała nazwę Akademii Łomżyńskiej, przypomniał „kamienie milowe” jej rozwoju m.in.:

  • adaptację pierwszych budynków i przejmowanie kolejnych w różnych częściach miasta,
  • otwarcie w 2014 roku nowoczesnego kampusu przy ul. Akademickiej,
  • zdobywanie kolejnych kategorii naukowych uprawniających m.in. do nadawania tytułów doktora i doktora habilitowanego, rozszerzanie współpracy międzynarodowej, kolejne kierunki kształcenia.

Zobacz zdjęcia z uroczystej gali 20-lecia Akademii Łomżyńskiej:

– Jubileusz to moment zatrzymania i refleksji, budujący zbiorową tożsamość. Czynnikiem rozwojowym naszego miasta jest edukacja. Silna, niezależna i ambitna uczelnia ma ogromną rolę miastotwórczą i regionotwórczą, budzi dumę i radość. Daje dostęp do dobrej i bezpłatnej edukacji wielu młodym ludziom, daje szansę rozwijania talentów. Nasze 20 lat to blisko 9 tysięcy absolwentów i 120 milionów złotych pozyskanych na tworzenie nowoczesnej bazy, a ponieważ badania wskazują, że najczęściej znajduje się pracę w swoich regionach, można sądzić, że niemal w każdej łomżyńskiej instytucji i firmie można znaleźć naszych absolwentów. Dla miasta i regionu to, co zgodnie z wizją i ambicjami profesora Kazimierza Pieńkowskiego, zaczynało się od stworzenia ścieżki, dziś jest solidnym traktem, a w przyszłości powinno być autostradą do sukcesu naszego miasta – mówił rektor Dariusz Surowik.

I jednocześnie poinformował o inicjatywie społecznego komitetu, który chce doprowadzić do stworzenia na terenie kampusu ławeczki upamiętniającej profesora Kazimierza Pieńkowskiego.

Z okazji jubileuszu gratulacje i podziękowania przekazali obecni na gali goście.

– Samorząd województwa był tą instytucją, która wspierała powstawanie łomżyńskiej uczelni od samego początku - mówił Jacek Piorunek, członek zarządu województwa.

W podwójnej roli – samorządowca i pracownika uczelni wystąpił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. – Akademia to doskonała kuźnia kadr także dla naszych instytucji miejskich, szansa dla młodych ludzi, żeby decydowali się tu zostać i rozwijać miasto – mówił prezydent.

W podobnym duchu swoje refleksje przekazali także m.in. starostowie Lech Marek Szabłowski z Łomży i Waldemar Remfeld z Grajewa, wójt gminy Łomża Piotr Kłys, profesor Ludwik Malinowski ze Stowarzyszenia „Stopka”, przedstawiciele kilku zaprzyjaźnionych uczelni krajowych i zagranicznych, instytucji i organizacji.

(źródło: UMWP)

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna