99. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Natalia Kaczmarek w podwójnej koronie mistrzyni Polski

Natalia Kaczmarek wywalczyła dwa złote medale mistrzostw Polski w biegach na 200 i 400 metrów Pawel Relikowski / Polska Press
Natalia Kaczmarek została królową 99. Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które zakończyły się w sobotę w Gorzowie Wielkopolskim. Reprezentująca Podlasie Białystok lekkoatletka zdobyła dwa złote medale: w biegach na 200 metrów i 400 metrów. Mistrz olimpijski Wojciech Nowicki pewnie wygrał konkurs rzutu młotem. Swój ósmy złoty medal w karierze wywalczył Damian Czykier w biegu na 110 metrów przez płotki. W kuli bezkonkurencyjna była Klaudia Kardasz.

To były doskonałe mistrzostwa Polski w wykonaniu lekkoatletów Podlasia Białystok. Z dorobkiem pięciu złotych, jednego srebrnego i jednego brązowego medalu białostocki klub w klasyfikacji medalowej zajął drugie miejsce tuż za lekkoatletami AZS UMCS Lublin (5 złotych, 3 srebrne, 4 brązowe medale).

Pierwszy medal i to od razu złoty zdobyła pierwszego dnia mistrzostw Polski Klaudia Kardasz w konkursie pchnięcia kulą. Rezultat 17.83 to jej najlepszy wynik w sezonie.

W kolejnym dniu zawodów, rozegranych w Gorzowie Wielkopolskim, mistrz olimpijski z Tokio Wojciech Nowicki nie dał szans swojemu najgroźniejszemu konkurentowi Pawłowi Fajdkowi. Podopieczny Joanny Fiodorow zanotował świetną, bardzo równą serię rzutów. Najpierw uzyskał 78.90, a później poprawił się na 79.96. Walczył o przekroczenie granicy 80 metrów, ale młot lądował bliżej – 79.20, 79.09, 79.26.

Paweł Fajdek w Gorzowie Wielkopolskim uzyskał 78.10, co jest jego najlepszym wynikiem w sezonie. Rekord życiowy 73.23 i brązowy medal zdobył Dawid Piłat.

Trzeci złoty medal dla Podlasia Białystok wywalczyła w biegu na 400 metrów Natalia Kaczmarek. W biegu na jedno okrążenie uzyskała 51.86. Ostatniego dnia mistrzostw w biegu na 200 metrów Kaczmarek uzyskała 22,86 bijąc rekord okręgu, zdobywając oczywiście swój drugi złoty medal. Marlena Granaszewska finiszowała czwarta, poprawiając rekord życiowy wynikiem 23,24.

Natalia Kaczmarek została zawodniczką Podlasia Białystok. Jest jedną z najładniejszych lekkoatletek w kraju

W ostatni dzień mistrzostw cieszyliśmy się także z ósmego złotego medalu Damiana Czykiera w biegu na 110 metrów przez płotki.
Czykier uzyskał 13,57, co jest jego najlepszym wynikiem w sezonie. W finale biegu przez płotki wystąpili także Paweł Miezianko 14.45, który był szósty i Krystian Siniło 14,46 (7 miejsce).

W konkursie rzutu oszczepem, pod nieobecność Marii Andrejczyk z Hańczy Suwałki, wygrała Marcelina Witek-Konofał (AML Słupsk) 58,26. Srebro wywalczyła Gabriela Andrukonis (Podlasie Białystok) 52,47, a brąz druga oszczepniczka białostockiego klubu Angelika Antoniak 49,66 (najlepszy wynik sezonu).