Adam Andruszkiewicz został wiceministrem cyfryzacji....

  Adam Andruszkiewicz został wiceministrem cyfryzacji. Oficjalnie pracę rozpocznie 2 stycznia

  (mg)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Adam Andruszkiewicz, wiceminister cyfryzacji
  1/6
  przejdź do galerii

  Adam Andruszkiewicz, wiceminister cyfryzacji ©Archiwum

  Ministerstwo cyfryzacji - to tutaj w randze wiceministra rozpocznie pracę podlaski poseł Adam Andruszkiewicz. Zajmie się m.in. koordynacją współpracy ministerstwa z parlamentem.
  To dla mnie wielki zaszczyt i wyzwanie. Cieszę się, że będę mógł reprezentować w rządzie województwo podlaskie - mówi poseł Adam Andruszkiewicz, który został powołany na stanowisko wiceministra cyfryzacji. Oficjalnie pracę w resorcie rozpocznie 2 stycznia.

  Zajmie się przede wszystkim koordynacją współpracy ministerstwa z parlamentem.

  - Wiele z projektów realizowanych w resorcie, takich np.
  jak zmiana tzw. megaustawy, wdrożenie sieci 5G, czy projekt e-doręczeń wymagać będzie zmian prawnych, co pociąga za sobą potrzebę dobrej współpracy m.in. w procesie legislacyjnym -tak uzasadniane jest powołanie Adama Andruszkiewicza na stanowisko rządowe.

  - 2019 rok będzie bardzo ważny przy wdrażaniu kolejnych programów cyfrowych. Mam wzmocnić współpracę między resortem, a posłami - dodaje nowy wiceminister.  Jego powołanie nie jest już wielkim zaskoczeniem. Taka informacja pojawiła się już w niedzielę wieczorem. I wywołała lawinę komentarzy. Wiele osób zarzuca posłowi Andruszkiewiczowi, że nie ma pojęcia o cyfryzacji.

  – Przyszły wiceminister cyfryzacji, p. Andruszkiewicz, zna cyfry - udowodnił to, wypełniając kilometrówki. Umie też zrobić sobie selfie (przed chatą ofiar Rajsa-Burego). Zgaduję, że sprawnie rysuje falangi w Paincie. Na tle tego rządu to wybitne kompetencje – komentuje na twitterze lider partii Razem Adrian Zandberg.

  – Totalna opozycja i jej prześmiewcy mogą sobie ujadać do woli, ale ja jestem przekonany, że Pan Poseł Andruszkiewicz poradzi sobie w resorcie cyfryzacji – broni posła inny użytkownik twittera.

  - Proszę pamiętać, że od od ustalania konkretnych rozwiązań są eksperci. Ministrowie i wiceministrowie są przede wszystkim od zarządzania. Nie jest prawdą, że nie mam pojęcia o cyfryzacji. Jestem jednym z najbardziej aktywnych posłów w mediach społecznościowych, które są obecnie jednym z najważniejszych narzędzi w komunikowaniu się - dodaje poseł Adam Andruszkiewicz.

  To jeden z najbardziej znanych podlaskich polityków. Ma 28 lat, pochodzi z Grajewa, ukończył stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie w Białymstoku.

  Działał w Ruchu Narodowym, był liderem Młodzieży Wszechpolskiej, tworzył Endecję. W 2015 roku rozpoczął swoją pierwszą kadencję w Sejmie. Mandat zdobył z listy Kukiz’15. Jego współpraca z formacją Pawła Kukiza zbyt długo nie trwała. Po dwóch latach Adam Andruszkiewicz odszedł i dołączył do koła Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego.

  Jednak tuż przed nominacją rządową wystąpił z koła WiS. W tej chwili jest posłem niezrzeszonym. Niektórzy dodają, że tym samym otworzył sobie drogę do klubu PiS.

  Czytaj też:
  Paweł Kukiz przeprasza, że wprowadził do Sejmu Adama Andrudszkiewicza. - To ataki polityczne - uważa podlaski poseł
  Adam Andruszkiewicz opuszcza Endecję. Kandydat na prezydenta Białegostoku zapowiada nowy projekt!
  Poseł Adam Andruszkiewicz na celowniku hejterów
  Adam Andruszkiewicz pojechał na Białoruś budować relacje


  SMOG SKRACA ŻYCIE

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Współczesna.pl to aktualne informacje z woj. podlaskiego i części woj. warmińsko-mazurskiego. POLUB NAS na Facebooku

  Współczesna.pl jest na Twitterze

  Polecamy

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Czyste powietrze! Sprawdź jak walczyć o czyste powietrze w naszym mieście.

  Czyste powietrze! Sprawdź jak walczyć o czyste powietrze w naszym mieście.

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)