MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Anna Maria Dobrowolska-Cylwik kandydatka do Rady Miasta Białystok bez tajemnic. Jej hobby to turystyka i koncerty rockowe i klasyczne

red
Pani Anna lubi spędzać czas z kotem Lalą
Pani Anna lubi spędzać czas z kotem Lalą Archiwum prywatne Anny Marii Dobrowolskiej-Cylwik
Anna Maria Dobrowolska-Cylwik to kolejna kandydatka w wyborach samorządowych 2024 z woj. podlaskiego, która zgodziła się wziąć udział w naszej zabawie "kandydaci bez tajemnic. Pani Anna startuje w wyborach do Rady Miasta Białystok. Zobacz, jaka jest prywatnie Anna Maria Dobrowolska-Cylwik.

Imię i nazwisko

Anna Maria Dobrowolska-Cylwik

Wykształcenie

Wykształcenie wyższe pedagogiczne (podyplomowe: menadżer kultury, administracja, zarządzanie organizacjami pozarządowymi, zarządzenie oświatą, marketing internetowy)

Komitet wyborczy

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska

Praca

Pełnomocnik Prezydenta Miasta Białegostoku ds. Równego Traktowania, koordynatorka Miejskiej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych, inicjatorka opracowania Polityki Senioralnej w Mieście (obecnie mamy ponad 73 tys. seniorów w Białymstoku). Jedna z inicjatorek zorganizowania pierwszej w historii Rady Kobiet przy Prezydencie Białegostoku i wnioskodawczyni Deklaracji aspiracji dążenia Białegostoku w kierunku Miast Praw Człowieka.

Hobby

Turystyka (w szczególności trekking, wycieczki rowerowe, spływy kajakowe) po Podlasiu, koncerty rockowe i muzyki klasycznej, spędzanie czasu z przyjaciółmi i kotem Lalą. Biegam, pływam, jeżdżę na nartach, nie umiem tańczyć i gotować. Kultywuję zdrowy styl życia.

Samochód

Nie mam, lubię chodzić pieszo, wówczas widzę co warto zmienić w mieście.

Inne

Doświadczona w pracy w samorządzie terytorialnym, animatorka kultury, społeczniczka. Działaczka na rzecz budowy społeczeństwa obywatelskiego i rozwijania idei państwa neutralnego światopoglądowo.

Ciekawostki

Śpiewałam w Chórze Akademickim przez 13 lat tam poznałam męża, byłam zastępcą burmistrza Michałowa (odpowiedzialna byłam m.in.: za organizację Święta Grzyba, Regat o Puchar Żubra nad Zalewem Siemianówka, przygotowania koncepcji działalności Centrum Produktu Lokalnego w Sokolu, jeden z unikalnych projektów realizowany z lokalnym ośrodkiem kultury: http://www.tipi.pl/books/nw.htm), przeniosłam się do rodzinnego Miasta by współtworzyć swoją małą Ojczyznę, współorganizowałam ze społecznikami święto ulicy Warszawskiej, obecnie zaangażowana jestem w akcję #głosujęnakobiety, społecznie przyjęłam funkcję Pełnomocnika Wojewody Podlaskiego do spraw budowy społeczeństwa obywatelskiego, uważam, że moje zasady i zaufanie publiczne są moim największym kapitałem, byłam 3 razy w Gruzji – wrócę.

Program

  • Moim celem jest zwiększenie finansowania dla białostockich instytucji odpowiadających na problemy związane ze zdrowiem psychicznym.
  • Nowe kluby seniora, szeroki zakres usług opiekuńczych, wsparcie seniorów - asystenci seniorów, „złota raczka”, opaski życia.
  • Budowa nowej hali widowiskowej, miejskiego basenu oraz rewitalizacja i zagospodarowania terenu wokół rzeki Białej, tworzenie parków kieszonkowych i zielonych miejsc rekreacji, przestrzenie dostępne i przyjazne ludziom ale również zwierzętom.
  • Finansowanie inicjatyw oddolnych, rozwój projektów społecznych, które przyczyniają się do budowy więzi społecznych.
  • Tworzenie sprzyjającego środowiska dla startujących i rozwijających się małych przedsiębiorczości w Białymstoku.
  • Startuję bo jestem kompetentna i wiem jak tworzyć Miasto przyjazne, a w takim właśnie chcę mieszkać.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Anna Maria Dobrowolska-Cylwik kandydatka do Rady Miasta Białystok bez tajemnic. Jej hobby to turystyka i koncerty rockowe i klasyczne - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna