AZS pobity w Mielcu

Stal (czarne stroje) łatwo pokonała w Mielcu AZS
Stal (czarne stroje) łatwo pokonała w Mielcu AZS A. Chomicz
Siatkarki białostockiego AZS-u przegrały pierwsze spotkanie o utrzymanie w PlusLidze Kobiet.

Mecz zaczął się nie najlepiej. Przy stanie 5:5 gospodynie zdobyły trzy punkty z rzędu i na przerwę techniczną zeszły z prowadzeniem 8:5. Akademiczki natychmiast odrobiły stratę i przejęły inicjatywę. Podczas drugiej przerwy to one miały przewagę trzech punktów (16:13). Końcówka należała jednak do "Stalówek", które triumfowały do 22. Nasz zespół przede wszystkim słabo spisywał się w ataku, uzyskując zaledwie 26 procent skuteczności.

W drugim secie gospodynie zaliczyły długą serię punktów, po której prowadziły 17:7. Było już nawet 20:8. Przyzwoitej końcówce AZS zawdzięcza uniknięcie kompromitacji w tym secie. Białostoczanki przegrały do 18.

Nadzieja umiera ostatnia. Tą można było mieć przez większą część trzeciego, zaciętego seta. Dopiero po drugiej przerwie technicznej "Stalówki" uciekły na trzy "oczka" i prowadziły 19:16. Azetesiaczki już nie zdołały tej straty odrobić.

Kolejne dwa mecze za tydzień w Białymstoku. Zespoły grają do czterech zwycięstw.

Stal Mielec - AZS Białystok 3:0 (25:22, 25:18, 25:19)
Stal: Kociova (16 pkt), Liliom (17), Kandora (5), Szymańska (4), Babicz (1), Pycia (11), Wojtowicz (libero) oraz Wilczyńska (2).
AZS: Sieradzan (5), Kruk (8), Kuczyńska (4), Muhlsteinova (1), Kowalenko (11), Jack (12), Durajczyk (libero) oraz Szeszko (4), Łozowska, Cabajewska (2), Thompson (1).