Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Badania naukowe dowodzą, że wegetarianizm opóźnia starzenie

opr. (ika)
Indianie mieli siłę, choć mięsa nie jedli.

Okazuje się, że wiele groźnych chorób, jak choroby serca, układu krążenia, nowotwory są powodowane dietą opartą na mięsie. Poza niebezpiecznym cholesterolem w mięsie znajdują się dioksyny, priony, komórki raka, wirusy, pestycydy i antybiotyki.

Wegetarianizm jest wolny od tych zagrożeń - sprzyja zdrowiu, zachowaniu szczupłej sylwetki oraz dłuższemu życiu. Początków wegetarianizmu należy szukać w Chinach. Stosowali go Pitagoras, Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Loncoln, Nietzsche, a także Tołstoj.

Kilkadziesiąt lat temu dr M. C. Carrison przeprowadził eksperyment na szczurach, który potwierdza ta tezę i szkodliwość diety wysokobiałkowej. Przez dwa lata karmił dwie grupy szczurów. Jedną według norm wysokobiałkowych, a druga dieta jarską. W pierwszej grupie stwierdzono wszystkie te choroby, na które cierpią współcześni, a więc rakowe wrzody, stany zapalne i nieżytowe, niedokrwistość itd.

W drugiej grupie nie znaleziono żadnych zmian patologicznych. Ich dieta była niskobiałkowa, małokaloryczna, z niewielką ilością tłuszczu i rafinowanego cukru, a bogata w warzywa, owoce i razowy chleb.

Mięso jak się okazuje znacznie szybciej ulega procesowi rozkładu i już w jelitach rozpoczyna się proces gnilny, w trakcie którego wytwarzają się różne substancje o właściwościach trujących. Cześć z nich wydalana jest z organizmu, ale duża część zostaje wchłonięta przez tkanki ciała i staje się przyczyną powstawania złogów, które przyspieszają proces starzenia się i pogarszają stan zdrowia. Produkty roślinne znacznie później ulegają rozkładowi i łatwiej są wydalane z organizmu.
Dla przykładu wg badań przeprowadzonych w Niemczech przez Uniwersytet w Gießen przeciętny stan zdrowia przebadanego wegetarianina był lepszy niż przeciętnego obywatela. Błędne jest też przekonanie, że tylko jedzenie mięsa może dostarczyć energii i siły. Indianie z plemienia odkrytego w nadrzeczu Amazonii w roku 1978 r. odznaczali się wyjątkową siłą i wzrostem, mimo, że po zbadaniu ich menu, okazało się, że składa się wyłącznie z potraw roślinnych.

Źródło: "Tajemnice medycyny niekonwencjonalnej" Elżbieta Cybulska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna