MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Betlejemskie światło pokoju dotarło do Urzędu Wojewódzkiego i Starostwa Powiatowego w Białymstoku. Przynieśli je harcerze

OPRAC.:
Tomasz Dworzańczyk
Tomasz Dworzańczyk
Nowy wojewoda podlaski Jacek Brzozowski (z lewej) odbiera betlejemskie światło pokoju z rąk komendanta ZHP Krzysztofa Jakubowskiego
Nowy wojewoda podlaski Jacek Brzozowski (z lewej) odbiera betlejemskie światło pokoju z rąk komendanta ZHP Krzysztofa Jakubowskiego PUW
Nowy wojewoda podlaski Jacek Brzozowski przyjął w czwartek jednego z pierwszych gości. Komendant Hufca ZHP Białystok Krzysztof Jakubowski przekazał Betlejemskie Światło Pokoju. Harcerze dostarczyli je wczoraj także do Starostwa Powiatowego w Białymstoku, gdzie osobiście odebrał je Jan Perkowski.

Betlejemskie Światło Pokoju u nowego wojewody podlaskiego

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Nowy wojewoda podlaski - Jacek Brzozowski odebrał je z rak Komendanta Hufca ZHP Białystok, Krzysztofa Jakubowskiego. Betlejemskie Światło Pokoju niesie ze sobą nadzieję i radość.

To piękna tradycja, która łączy nasze społeczności. Cieszymy się, że światło zagościło w urzędzie - czytamy na stronie PUW.

Miejska wigilia w Kolnie. W Dworze Rogiński spotkali się samorządowcy, bankowcy, przedstawiciele służb i spółek oraz instytucji

Betlejemskie Światło Pokoju w Starostwie Powiatowym w Białymstoku

Betlejemskie Światło Pokoju za sprawą harcerzy dotarło także do Starostwa Powiatowego w Białymstoku. Przywieźli je harcerze z Chorągwi Białostockiej z harcmistrzem Andrzejem Bajkowskim i księdzem harcmistrzem Aleksandrem Dobrońskim.

Światełko odebrali od nich

  • starosta Jan B. Perkowski,
  • wicestarosta Roman Czepe,
  • Henryk Suchocki, członek zarządu
  • Zdzisław Łukaszewicz, członek zarządu.

Starosta dziękował za piękną, świąteczną tradycję. Darczyńcy życzyli, by ta moc światła towarzyszyła nam przez cały rok, dawała moc zmieniania świata na lepszy.

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Polski ze Słowacji. Wędruje ono z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, gdzie płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty, obiega świat.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

STUDIO EURO PO HOLANDII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna