Bogaty weekend podlaskich lekkoatletów

(miłk)
Jacek Roszko był 5. w Memoriale Janusza Kusocińskiego
Jacek Roszko był 5. w Memoriale Janusza Kusocińskiego B. Maleszewska
Warszawa, Valencia. Nasi przedstawiciele "Królowej Sportu" startowali w Memoriale Janusza Kusocińskiego, Akademickich Mistrzostwach Polski, a nawet lidze... hiszpańskiej.

Zacznijmy od najbardziej prestiżowego memoriału. Na jego podium, po bardzo dobrym biegu na 5 kilometrów, stanął Michał Smalec (Podlasie Białystok). Nasz zawodnik dał się wyprzedzić jedynie dwóm Kenijczykom.

Do finału 100 metrów zakwalifikowało się dwóch sprinterów Podlasia. Ten szybszy, Jacek Roszko był 5. Specjalista od 200 metrów (tego dystansu nie było w planie mityngu), Kamil Kryński zameldował się na mecie jako 8.

6. w rzucie oszczepem był Hubert Chmielak z Hańczy Suwałki. Dzień przed zawodami na stadionie Bogusław Andrzejuk wygrał natomiast tradycyjny bieg ożarowski im. J. Kusocińskiego na 10 kilometrów.

Suwalska szkoła oszczepu bije kolejne rekordy, konkretnie 18-letnia Karolina Mor. Startując w lidze hiszpańskiej w Valencii w swojej konkurencji zajęła 3. miejsce z rezultatem 53,96. Swój najlepszy życiowy wynik poprawiła o 10 centymetrów - to już jej trzeci rekord w tym sezonie, a przypomnijmy, że zaczynała go z odległością 50,56 z poprzedniego roku.

Wreszcie, sypnęło medalami w Akademickich Mistrzostwach Polski w Warszawie. Złoto wywalczyły Magdalena Siemion na 100 metrów (11.96) i Kamila Stepaniuk w skoku wzwyż (185 cm) - obie reprezentowały Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Na najwyższym stopniu podium stanął też czterystumetrowiec z Politechniki Białostockiej, Łukasz Wilanowski (48,26).

Wyniki konkurencji z udziałem naszych zawodników z Memoriału J. Kusocińskiego (zwycięzcy i miejsca podlasian):
21. Ożarowski Bieg im. Janusza Kusocińskiego na 10 km: 1. Bogusław Andrzejuk (Podlasie Białystok).

Memoriał

Mężczyźni:
100 m: 1. Aziz Zakari (Ghana) 10,29...5. Jacek Roszko (Podlasie) 10,52, 8.
Kamil Kryński (Podlasie) 10,57.

5000 m - bieg memoriałowy: 1. Bernard Sang (Kenia) 13.57,42...3. 3. Michał Smalec (Podlasie) 14.05,11.

Oszczep: 1. Ainars Kovals (Łotwa) 81.57... 6. Hubert Chmielak (Hańcza Suwałki) 73.50.

400 m: 1. Marcin Marciniszyn (Śląsk Wrocław) 45,80... 22. Arkadiusz Wojno (Prefbet Śniadowo Łomża) 49.80.