Bracia Dzikiewiczowie zdobyli brązowy medal Mistrzostw Polski w tenisie

Piotr Dzikiewicz, razem z młodszym bratem Pawłem, po dramatycznej walce przegrali w półfinale turnieju debla Archiwum
Bydgoszcz. Grający w barwach Stanleya Białystok Piotr i Paweł Dzikiewiczowie zdobyli w deblu brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski w tenisie.

To historyczny wyczyn dla województwa podlaskiego. Jeszcze nigdy w seniorskim turnieju krajowego czempionatu nikt nie stawał na podium.

Piotr i Paweł w I rundzie trafili na Huberta Gąsiorka (AZS Poznań) i Marka Mrozka z KKS Bielsko-Biała. To był debel rozstawiony z "trójką". Dlatego zwycięstwo białostoczan stanowiło sporą niespodziankę. Wygrali 6:4, 3:6, 10-5.

Ten sukces okazał się kluczem do medalu. W ćwierćfinale Dzikiewiczowie mieli już bowiem łatwiejszych przeciwników. Pokonali debel Maciej Borkowski (DeSki Warszawa), Tomasz Piekart (SKT Sopot) 6:3, 6:2.

W półfinale trafili na duet, rozstawiony z "dwójką" Rafał Gozdur (Promasters Szczecin), Mateusz Szmigiel (Górnik Bytom). To był mecz godny walki o finał. Białostoczanie wygrali pierwszego seta 6:3, a drugim szybko przełamali serwis rywali i prowadzili 2:0. Faworyci pozbierali się i odrobili straty, po czym wygrali seta 6:3. W super tie-breaku Piotr i Paweł również prowadzili - 6:4. Przy stanie 8:7 przegrali jednak trzy piłki.

Do bezcennych brązowych medali dołączyła premia finansowa w wysokości 600 złotych. Choć koszty pobytu i gry w mistrzostwach okazały się większe, białostoczanie wracają do domu bardzo szczęśliwi.