Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ceny akcji TenderHut SA wzrosły na starcie o 34 proc. Pierwsza sesja notowań na NewConnect

Opr. Andrzej Matys
TenderHut SA: Robert Strzelecki i Thomas Birk
TenderHut SA: Robert Strzelecki i Thomas Birk TenderHut
Inwestorzy długo oczekiwali na debiut jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się spółek IT w Polsce. Grupa TenderHut wystartowała z wyceną akcji na poziomie 47 zł, w szczytowym momencie akcje osiągnęły pułap 63 zł, czyli o 34 proc. więcej w porównaniu do kursu odniesienia.

TenderHut to technologiczna grupa kapitałowa, która prowadzi działalność w trzech liniach biznesowych: outsourcing, wdrażanie systemów laboratoryjnych oraz venture building.

?enablejsapi=1" type="text/html" width="425" height="344" allowfullscreen frameborder="0">

Spółka TenderHut wzbudziła bardzo duże zainteresowanie inwestorów. Kurs otwarcia akcji wyniósł 63 zł, czyli o 34 proc. więcej w porównaniu do kursu odniesienia

– Cieszy nas zainteresowanie inwestorów. Mamy nadzieję, że kurs akcji TenderHut niedługo odzwierciedli właściwą wartość spółki. Warto zwrócić uwagę na to, że podejście do wyceny naszych trzech linii biznesowych powinno się znacząco różnić. Inaczej należy ocenić linię outsourcingową, inaczej laboratoryjną i jeszcze inaczej nasze startupy. Jesteśmy dumni z naszego pierwszego dnia debiutu i liczymy na jeszcze wyższą wycenę w drugiej połowie 2021 roku - podsumowuje Robert Strzelecki, prezes zarządu TednerHut SA.

Czytaj również: Białostocki TenderHut - 20 kwietnia - zadebiutuje na parkiecie NewConnect

TenderHut w przeddzień giełdowego debiutu opublikowała wstępne wyniki za pierwszy kwartał 2021. Marzec był dla spółki rekordowym miesiącem w całej historii pod względem przychodów.

– Ze wstępnych danych wynika, że w marcu osiągnęliśmy poziom przychodów na poziomie 5,3 mln zł, co stanowi wzrost o 29 proc. w stosunku do marca 2020 roku, kiedy wyniosły one 4,1 mln zł. Narastająco, w okresie styczeń-marzec 2021 roku osiągnęliśmy przychody na poziomie 14,2 mln zł, co stanowi wzrost o 32 proc. w stosunku do adekwatnego okresu roku 2020, kiedy to wyniosły one 10,7 mln zł. To najlepszy wynik z pojedynczego miesiąca w całej historii grupy. Planujemy regularnie dostarczać inwestorom nasze wyniki w cyklach miesięcznych – deklaruje Robert Strzelecki. 

Czytaj również: Białostocki TenderHut cieszy się ze swoich wyników i planuje wejście na Giełdę Papierów Wartościowych (zdjęcia)

TenderHut po chwilowym spadku dynamiki wzrostu przychodów w 2020 roku związanym z pandemią, wraca do tempa wzrostu z 2019 roku. Wykorzystując swój potencjał zawarty w dużej elastyczności i szybkości działania, spółka odnotowuje z miesiąca na miesiąc wzrost przychodów.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z marcowych wyników sprzedaży, jak i całego pierwszego kwartału. Wszystko wskazuje na to, że udało nam się wrócić do przed-pandemicznych dynamik wzrostu. Obserwujemy wzrost pytań o możliwości świadczenia usług IT w praktycznie wszystkich liniach biznesowych, co pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość – podsumowuje Strzelecki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Ceny akcji TenderHut SA wzrosły na starcie o 34 proc. Pierwsza sesja notowań na NewConnect - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna