Chelsea - Barcelona 1:1. Liga Mistrzów jest magiczna! Wielkie emocje, piękne gole Essiena i Iniesty (wideo)

Manchester United zagra z Barceloną w finale piłkarskiej Ligi Mistrzów. W półfinale "Barca" po dramatycznym meczu osiągnęła zwycięski remis 1:1 z Chelsea Londyn.

W pierwszym spotkaniu, w Hiszpanii padł bezbramkowy remis. Kiedy w 9 minucie Michael Essien kapitalnym strzałem zdobył bramkę dla Chelsea wiadomo było, że w Londynie nie będzie dogrywki.

Anglicy kontrolowali pojedynek. "Barca" nie potrafiła znaleźć swego rytmu. Na dodatek od 66 minuty grała w dziesiątkę, po tym jak sędzia pokazał czerwona kartkę Ericowi Abidalowi za (wątpliwy) faul na Nicolasie Anelce. Jednak goście nie rezygnowali. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry piłka trafiła przed pole karne do Andera Iniesty. Ten fenomenalnym strzałem doprowadził do wyrównania i zapewnił swoje drużynie finał Ligi Mistrzów.

Chelsea Londyn - FC Barcelona 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 - Michael Essien 9, 1:1 - Andres Iniesta 90.
Żółte kartki: Michael Essien, Alex (Chelsea), Daniel Alves (Barcelona). Czerwona kartka: Eric Abidal (66, Barcelona, za faul). Sędziował: Tom Henning Ovrebo (Norwegia).
Pierwszy mecz: 0:0. Awans: Barcelona.