Ciechanowiec. Mirosław Kulesza został Honorowym Obywatelem Miasta (zdjęcia)

Olga Goździewska-Marszałek
Olga Goździewska-Marszałek
Mirosław Kulesza to człowiek orkiestra. Przez niemal 50 lat angażował się w życie Ciechanowca i został za to nagrodzony.
Mirosław Kulesza to człowiek orkiestra. Przez niemal 50 lat angażował się w życie Ciechanowca i został za to nagrodzony. Zbigniew Poniatowski MSI
Zaangażowanie w życie społeczne, działania na rzecz miejscowej szkoły i miasta oraz podejmowanie wielu inicjatyw mających na celu poprawę jakości życia mieszkańców - m. in. za to Mirosław Kulesza w ubiegłym tygodniu został odznaczony tytułem Honorowego Obywatela Miasta Ciechanowiec.

XI sesja Rady Miejskiej odbywała się wyjątkowo w Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka, a jej najważniejszym punktem było rozpatrzenie i podjęcie uchwały w sprawie nadania tytułu Honorowego Obywatela Ciechanowca Mirosławowi Kuleszy.

Podczas uroczystości podkreślono zasługi mężczyzny, który przez przez 27 był nauczycielem w Liceum Ogólnokształcącym w Ciechanowcu, przez 24 lata pełnił funkcję kierownika internatu, a po przejściu na nauczycielską emeryturę prowadził Szkołę Jazdy.

Zobacz też: Ciechanowiec. Mieszkańcy protestowali przeciwko powstaniu zakładu pirolizy opon. Burmistrz odpowiada na ich prośby

Od początku swojej pracy w Ciechanowcu angażował się w działania na rzecz szkoły i miasta. Był inicjatorem wybudowania szkolnej strzelnicy sportowej. Aktywnie zabiegał u ówczesnych decydentów o finansowanie remontu budynków internatu, pomagał w budowie dróg, strzelnicy miejskiej, stadionu miejskiego i domu kultury. Angażował się w życie społeczne środowiska pracując w różnych organizacjach społecznych.

W czasie swojej pracy zawodowej został nagrodzony: Odznaką Tysiąclecia Państwa Polskiego (1966), Złotą Odznaką ZMW (1967), Brązowym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju” (1969), Odznaką Honorową Zasłużony Białostocczyźnie (1973), Srebrną Odznaką Zasłużony Białostocczyźnie (1975), Złotym Krzyżem Zasługi (1976), Srebrnym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju (1977), Odznaką „Za zasługi w zwalczaniu powodzi” (1979), Odznaką „Za zasługi dla województwa łomżyńskiego” (1983), Medalem 40-lecia Polski Ludowej (1984), Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (1985).

Czytaj także: Nowe eksponaty w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Muzeum powiększyło swoje zbiory o cztery unikatowe ciągniki (ZDJĘCIA)

Inną osobą odznaczoną tego dnia, była Przewodnicząca Rady Powiatu Wysokomazowieckiego, Dyrektor Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka Dorota Łapiak, która na wniosek Burmistrza Ciechanowca otrzymała Złoty Medal 100 lat Niepodległości - odznakę nadawaną przez Stowarzyszenie - Konfraternia Mazowiecka Odznaki św. Floriana Mazovia, jako wyraz uznania za działalność na rzecz społeczeństwa i praw człowieka, na wszystkich polach aktywności oraz wspierania i tworzenia inicjatyw nawiązujących do idei Niepodległości.

iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie