Cracovia Kraków - Jagiellonia Białystok 1:0 (LIVE). Koniec meczu!

W Krakowie odbyło się spotkanie 23. kolejki Lotto Ekstraklasy Cracovia - Jagiellonia Białystok. Zapraszamy na naszą relację LIVE.

Cracovia Kraków - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0).
Bramka: 1:0 - Dytiatjew (48).
Żółte kartki: Poletanović, Mitrović. Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
Widzów: 11043.

Cracovia: Pesković - Rapa, Helik, Dytiatjew, Siplak, Gol, Dąbrowski, Hanca (86. Ferraresso), Hernandez (41. Dimun), Wdowiak, Cabrera.
Jagiellonia: Sandomierski - Wójcicki, Runje, Mitrović, Guilherme, Novikovas, Romanczuk, Poletanović, Kostal (72. Imaz), Pospisil (59. Kwiecień), Scepović (80. Klimala).

90+6 minuta
Koniec meczu.

90+3 minuta.
Zamieszanie pod bramką Cracovii, ale Jaga ma tylko rzut rożny.

90. minuta
Marciniak przedłuża mecz o pięć minut.

86. minuta
W Cracovii za Hancę Ferraresso.

80. minuta
W Jadze za Scepovicia wchodzi Patryk Klimala.

78. minuta
Jaga znów stanęła, jak na początku II połowy. Tym razem pudłuje Siplak.

77. minuta
Mogło być 2:0 dla Pasów. Wdowiak w idealnej sytuacji trafia piłką w słupek.

76. minuta
Popis sędziego Marciniaka. wcześniej Siplak ręką nie zagrał, ale po drugiej stronie Wójcicki już tak. Wolny dla Cracovii, na szczęście niewykorzystany.

72. minuta
No i mamy debiut Imaza, który zmienia Kostala.

62. minuta
Ależ się dzieje! Tym razem po drugiej stronie boiska w dobrej sytuacji pudłuje Cornel Rupa.

61. minuta
Kontrowersja. W polu karnym Pasów piłka trafia w rękę Michala Siplaka, ale tym razem gwizdek sędziego milczy.

59. minuta
W Jadze za Pispisila Bartosz Kwiecień.

58. minuta.
Co za pudło!! Nie wiadomo dlaczego, zamiast Guilherme piłkę na wapnie ustawił Scepović i uderzył wysoko nad poprzeczką.

56. minuta
Co za zmiana wydarzeń!. Sędzia Marciniak uznaje, że Michał Helik fauluje Martina Pospisila i dyktuje rzut karny dla gości.

52. minuta
Jaga stoi!!!! Wdowiak w sytuacji sam na sam z bramkarzem pudłuje. Oj, pachnie drugim golem.

51.minuta
Co się dzieje???? Obrona Jagiellonii stoi jak zaklęta, a Dąbrowski trafia piłka w słupek. Kontuzję przy interwencji odnosi Sandomierski.

48. minuta
1:0 dla Cracovii! po rzucie rożnym niepilnowany Oleksij Dytiatjew z sześciu metrów uderza nie do obrony. Jest kontrowersja, bo wcześniej Dimun zagrał piłkę ręką.

46. minuta
Zaczynamy II połowę.

Przerwa
Jakub Wójcicki przed kamerami Canal +: To były piłkarskie szachy i mało było piłki w piłce. Z gry defensywnej trenerzy są pewnie zadowoleni, ale trzeba coś stworzyć z przodu. Mamy mało sytuacji, a przyjechaliśmy tu po trzy punkty.

45. minuta
Żółta kartka. Nemanja Mitrović kiksuje, a potem fauluje rywala.

41. minuta
Zmiana w Cracovii. Milan Dimun za kontuzjowanego Javiego Hernadeza.

39. minuta
Ależ Pudło Cracovii!!! Airam Cabrera dogrywa, a Sergiu Hanca jest sam na sam z Grzegorzem Sandomierskim. Na szczęście Rumun uderza nad poprzeczką bramki Jagi.

35. minuta
W dobrej sytuacji Damian Dąbrowski uderza tak samo mocno, jak i niecelnie. Ostatnie minuty to przewaga Pasów.

31. minuta
Mateusz Wdowiak posyła piłkę do siatki Jagi, ale sędzia odgwizduje wcześniejszego spalonego.

24. minuta
Dwukrotnie zakotłowało się w polu karnym Jagi. Obrońcy wreszcie wyjaśniają sytuację.

20. minuta
Żółta kartka dla Marco Poletanovicia za komentowanie orzeczeń sędziego.

16. minuta
Znów próbuje Kostal i znów dobra interwencja Peskovicia.

7. minuta
Dośrodkowanie Martina Kostala zamienia się w groźny strzał. Michal Pesković z trudem wybija piłkę na rzut rożny. Jagiellonia źle go rozgrywa i rywale ruszają z kontrą, której na szczęście nie finalizują strzałem.

1. minuta
Zaczęła Jagiellonia. Szybko mamy rzut rożny, ale obrońcy gospodarzy wybijają piłkę.

Przed meczem
Cracovia jest w bardzo dobrej dyspozycji. My wiosną nie straciliśmy jeszcze gola, ale musimy zagrać jeszcze lepiej w defensywie i znacznie lepiej w ofensywie - powiedział przed kamerami Canal + trener Jagi Ireneusz Mamrot.

Na ławce rezerwowych Jagi jest już Jesus Imaz. Pozyskany z Wisły Kraków piłkarz wyleczył kontuzję, której doznał w przedsezonowym sparingu i być może dziś zadebiutuje w żółto-czerwonych barwach.

Karty odkrył też trener Probierz. Pasy zaczną taką samą jedenastką, co w wygranym 2:0 meczu w Warszawie z Legią.

Znamy już skład drużyny Ireneusza Mamrota. w porównaniu do meczu z Wisła Płock są dwie zmiany - na prawej obronie wykartkowanego Zorana Arsenicia zastępuje Jakub Wójcicki, a na szpicy wystąpi Stefan Scepović w miejsce Patryka Klimali.

Jagiellonia: Sandomierski - Wójcicki, Runje, Mitrović, Guilherme, Novikovas, Romanczuk, Poletanović, Kostal, Pospisil, Scepović.

Po odejściu z Jagiellonii i objęciu Cracovii trener Michał Probierz jeszcze nie wygrał z białostoczanami (remis i dwie porażki). Dziś czwarte podejście. Spotkanie w Krakowie powinno być bardzo interesujące, bo wiosną obie drużyny odniosły komplet zwycięstw. W razie zwycięstwa Żółto-Czerwoni zrównają się punktami i z drugą w tabeli Legią Warszawa.

Jagiellonia vs Wisła obszerny news, ultra, wypowiedzi

Materiał oryginalny: Cracovia Kraków - Jagiellonia Białystok 1:0 (LIVE). Koniec meczu! - Kurier Poranny