Czekamy na remont ulicy Kwaśnej i Młodości

Tomasz Kubaszewski [email protected]
Ulice Kwaśna i Młodości wyglądają, jak wiejskie drogi. A to niemal samo centrum Augustowa.
Ulice Kwaśna i Młodości wyglądają, jak wiejskie drogi. A to niemal samo centrum Augustowa.
Udostępnij:
Augustów. Słowo się rzekło - mówi wicestarosta Jarosław Szlaszyński o modernizacji ulic Kwaśnej i Młodości. - Pożyjemy, zobaczymy - komentują nieufni mieszkańcy.

Opinia

Opinia

Halina Kłoczko
mieszkanka ul. Młodości

Odnosimy wrażenie, że władze powiatowe nas nie lubią. Przede wszystkim z tego powodu, że kiedyś zakwestionowaliśmy inną inwestycję - modernizację ulicy, przy której mieszka przewodniczący rady.

Te ulice, jak już pisaliśmy, to niezbyt piękna wizytówka miasta. A znajdują się bardzo blisko centrum. Na jednej bruk, przez który trzeba jechać samochodem 20 kilometrów na godzinę, bo inaczej straci się koło. Na drugiej - utwardzona nawierzchnia piaskowa. Jak na wsi.

- To dobry przykład tego, że u nas inwestuje się głównie w samo centrum, a już parę metrów od niego obowiązuje zasada: niech się dzieje, co chce - narzekają ludzie.

Obiema ulicami zarządza starostwo powiatowe. Mieszkańcy dopominają się o remont od paru lat. Na razie bez żadnego rezultatu.

Ostatnie dyskusje na ten temat odbyły się w marcu w czasie sesji rady powiatowej. Starosta powiedział wówczas, że powiatu na tak potężną inwestycję nie stać. Modernizacja ulic będzie więc możliwa tylko w takim przypadku, gdy uda się na nią pozyskać europejskiej pieniądze.

Unia może dać 50 proc. potrzebnej kwoty. Na resztę, zdaniem starosty, powinny się złożyć powiat oraz miasto.

Niedawno burmistrz Kazimierz Kożuchowski napisał do mieszkańców, iż pieniądze wyłoży. Piłeczka znalazła się teraz po stronie starosty.

Roman Krzyżopolski, przewodniczący rady, pytany o tę sprawę stwierdził, iż powiat ma do zrealizowania ważniejsze inwestycje. Mieszkańcy nie powinni więc sobie za wiele obiecywać. Ale wicestarosta Szlaszyński mówi już co innego.

- Najpierw musimy otrzymać decyzję burmistrza na piśmie - wyjaśnia. - Potem wystąpimy o środki europejskie. Przypuszczam, że będzie to możliwe w przyszłym roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 6

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

z
ziomal
W dniu 05.10.2008 o 12:37, obserwator gościa napisał:

odp.Panie Andrzeju K. wstydż się pan cokolwiek jeszcze pisać. Pański pryncypał Wiśniewski wyjątkowa kanalia jest wszystkim dobrze znana w całym powiecie.A co z ulicą Zygmuntowską? Tak samo jak i inne ulice ! Tu czas się zatrzymał. Jak kładli kolektory to obiecali że na przyszły rok będzie remontowana cała ulica! I co? NIC!Tylko zaorać ! Każdy obiecuje i guzik robi!
o
obserwator gościa
W dniu 02.10.2008 o 08:59, Mieszkaniec Gminy Bargłów napisał:

ODP. Starostwo nie ma tyle pieniędzy aby wyremontować KAŻDĄ Z DRÓG. Tylko przy dpbrej współpracy z Wójtami i Burmistrzami jest w stanie coś zrobić. Tam gdzie samorząDY GMINNE CZY MIEJSKIE dokładają się finansowo np. gmina 20 czy 30 %, Starostwo też 20 czy 30% jest szansa aby złożyć wniosek o dotację 50 % z UE. I dlatego min. drogę w Łabętniku. Jestem mieszkańcem gminy Bargłów i nie pozwolę się obrażać, ponieważ ta droga jest potrzebna nie tylko mieszkańcom gminy Bargłów. Dolożyliśmy pieniądze z budżetu gminy a Starostwo nam pomoglo.a CO ZA TYM ZLOŻONO WNIOSEK O DOTACJĘ DO ue I WNIOSEK PRZESZEEDł. PROSZE uczyć się od samorządu gminnego Bargłów Kościelny a nie Wymagać aby Starostwo zafundowalo Wam ulice za 4 ml zł. Dosyć tego wszyscy mamy, że mieszczuchy uważają ŻE IM SIĘ WSZYSTKO NALEŻY. Droga Łabętnik -Rajgród i inne w naszej gminie to też drogi powiatowe. Serdecznie pozdrawiam i weźcie się za burmistrza a nie za Starostę.Niech wesprze tę inwestycje tak jak Nasz Wójt wspiera nasze i wtedy coś można zrobić. A nie przychodzić na Sesję i obrażaćStarostę.


odp.
Panie Andrzeju K. wstydż się pan cokolwiek jeszcze pisać. Pański pryncypał Wiśniewski wyjątkowa kanalia jest wszystkim dobrze znana w całym powiecie.
M
Mieszkaniec gm. Bargłów
W dniu 01.10.2008 o 07:33, obserwator napisał:

Co ma do remontu powiatowych dróg Burmistrz Augustowa ? Ma swoje miejskie drogi do wyremontowania. Przecież powszechnie wiadomo, że Powiat pieniędzy na drogi nie ma ponieważ przeznaczone na drogi pieniądze wydano na inne cele min. na spłatę szpitalnych długów, na budowę bezsensownej drogi Łabednik (ma tam swpje siedlisko Franciszek kryminalista Wiśniewski) do granic powiatu augustowskiego z grajewskim. Ale czego można oczekiwać po takim zarządzie Powiatu na czele którego stoi Franciszek kryminalista Wiśniewski !ODP. Ponadto nie jest to bezsensowna droga, ponieważ dojeżdżają tam samochody po odbiór mleka do rolników, kursują tam szkolne autobusy i dowożą dzieci do szkół itd itd. Także prosze tu głupot nie wypisywać
M
Mieszkaniec Gminy Bargłów
W dniu 01.10.2008 o 07:33, obserwator napisał:

Co ma do remontu powiatowych dróg Burmistrz Augustowa ? Ma swoje miejskie drogi do wyremontowania. Przecież powszechnie wiadomo, że Powiat pieniędzy na drogi nie ma ponieważ przeznaczone na drogi pieniądze wydano na inne cele min. na spłatę szpitalnych długów, na budowę bezsensownej drogi Łabednik (ma tam swpje siedlisko Franciszek kryminalista Wiśniewski) do granic powiatu augustowskiego z grajewskim. Ale czego można oczekiwać po takim zarządzie Powiatu na czele którego stoi Franciszek kryminalista Wiśniewski !ODP.
Starostwo nie ma tyle pieniędzy aby wyremontować KAŻDĄ Z DRÓG. Tylko przy dpbrej współpracy z Wójtami i Burmistrzami jest w stanie coś zrobić. Tam gdzie samorząDY GMINNE CZY MIEJSKIE dokładają się finansowo np. gmina 20 czy 30 %, Starostwo też 20 czy 30% jest szansa aby złożyć wniosek o dotację 50 % z UE. I dlatego min. drogę w Łabętniku. Jestem mieszkańcem gminy Bargłów i nie pozwolę się obrażać, ponieważ ta droga jest potrzebna nie tylko mieszkańcom gminy Bargłów. Dolożyliśmy pieniądze z budżetu gminy a Starostwo nam pomoglo.a CO ZA TYM ZLOŻONO WNIOSEK O DOTACJĘ DO ue I WNIOSEK PRZESZEEDł. PROSZE uczyć się od samorządu gminnego Bargłów Kościelny a nie Wymagać aby Starostwo zafundowalo Wam ulice za 4 ml zł. Dosyć tego wszyscy mamy, że mieszczuchy uważają ŻE IM SIĘ WSZYSTKO NALEŻY. Droga Łabętnik -Rajgród i inne w naszej gminie to też drogi powiatowe. Serdecznie pozdrawiam i weźcie się za burmistrza a nie za Starostę.Niech wesprze tę inwestycje tak jak Nasz Wójt wspiera nasze i wtedy coś można zrobić. A nie przychodzić na Sesję i obrażaćStarostę.
g
gośc
W dniu 01.10.2008 o 07:33, obserwator napisał:

Co ma do remontu powiatowych dróg Burmistrz Augustowa ? Ma swoje miejskie drogi do wyremontowania. Przecież powszechnie wiadomo, że Powiat pieniędzy na drogi nie ma ponieważ przeznaczone na drogi pieniądze wydano na inne cele min. na spłatę szpitalnych długów, na budowę bezsensownej drogi Łabednik (ma tam swpje siedlisko Franciszek kryminalista Wiśniewski) do granic powiatu augustowskiego z grajewskim. Ale czego można oczekiwać po takim zarządzie Powiatu na czele którego stoi Franciszek kryminalista Wiśniewski !

o
obserwator
Co ma do remontu powiatowych dróg Burmistrz Augustowa ? Ma swoje miejskie drogi do wyremontowania. Przecież powszechnie wiadomo, że Powiat pieniędzy na drogi nie ma ponieważ przeznaczone na drogi pieniądze wydano na inne cele min. na spłatę szpitalnych długów, na budowę bezsensownej drogi Łabednik (ma tam swpje siedlisko Franciszek kryminalista Wiśniewski) do granic powiatu augustowskiego z grajewskim. Ale czego można oczekiwać po takim zarządzie Powiatu na czele którego stoi Franciszek kryminalista Wiśniewski !
Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie