Człowiek od beznadziejnych sytuacji

Mariusz Klimaszewski [email protected]
Liu Wei jest człowiekiem od beznadziejnych sytuacji. Wczoraj potrafił wychodzić z wielkich opresji wygrywając decydujący mecz. A. Zgiet
Białystok. Tenisiści stołowi Barucha Prokadr Dojlidy WSFiZ Białystok opuścili ostatnie miejsce w tabeli. Wczoraj pokonali 3:1 Nadarzyn

Powróciliśmy do gry - odetchnął z ulgą po wczorajszym zwycięstwie nad GLKS Nadarzyn trener Piotr Napiórkowski. Ta druga wygrana z rzędu (w weekend pokonali Kominki Opoka Trzebinia 3:2) pozwoliła opuścić białostoczanom ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy.

- Dziś cała drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze. Marcin Czerniawski zagrał najlepszy swój mecz w sezonie, Chińczyk Liu Wei wykazał się wielką odpornością psychiczną, a kto wie, czy trzeci set pojedynku Filipa Młynarskiego nie był kluczowy dla wyniku całego spotkania - powiedział "Współczesnej" szkoleniowiec Barucha.

Najwięcej emocji wzbudził ostatni pojedynek meczu, w którym Liu Wei stanął do stołu przeciwko mistrzowi Polski w grze podwójnej z 2006 roku Szymonowi Malickiemu.

W pierwszym secie Liu Wei wygrywał już 6:1, ale to rywal cieszył się z wygranej 11:7. W drugiej partii "białostocki" Chińczyk od początku nadawał ton grze wygrywając po fantastycznej akcji przechodząc z obrony do zaskakującego ataku (11:6). Trzeci set był już praktycznie przegrany. Malicki wygrywał 6:3, 9:3, 10:4! A jednak Liu Wei, dopingowany przez publiczność, przeszedł niesłychaną metamorfozę wygrywając 12:10!

Czwarta partia od początku była wyrównana, ale w końcówce znowu rywal był bliski zwycięstwa, gdyż prowadził 9:7. I kto wygrał ostatnie cztery wymiany? Oczywiście Liu Wei, który po chwili utonął w ramionach uradowanych kolegów z drużyny.

BARUCH PROKADR DOJLIDY WSFiZ Białystok - GLKS Nadarzyn 3:1
Liu Wei - Zbigniew Grześlak 1:3 (9-11, 11-8, 8-11, 5-11)
Filip Młynarski - Szymon Malicki 3:1 (11-7, 9-11, 12-10, 11-6)
Marcin Czerniawski - Yu Long 3:0 (11-8, 11-6, 11-3)
Liu Wei - Szymon Malicki 3:1 (7-11, 11-6, 12-10, 11-9)

Pozostałe wyniki: Gorzovia Gorzów - Morliny Ostróda 3:1; TIM Kominki Opoka Trzebinia - BAĆ-POL CASH&CARRY AZS PRz 0:3; Odra Głoska - ZKS Drzonków 0:3; Trasko Ostrzeszów - Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3

1. Bogoria 8 16 24:5
2. Ostrzeszów 9 16 24:13
3. Gorzovia 9 10 21:13
4. BAĆ-POL AZS 8 10 18:12
5. Morliny 8 8 16:16
6. ZKS Drzonków 9 8 17:17
7. Trzebinia 9 6 16:21
8. Baruch Prokadr 9 4 13:24